GİDEN VE GELEN

Ne esir-i taht ne de tac olayım,
Ne de muhtacına muhtaç olayım,
Muhtaçlara muhtaç etme beni Ya Rab,
Muhtaç isem bir bir tek sana muhtaç olayım.


Yazımın başlığındaki dörtlüğü isimsiz bir şair yahut bir gönül eri ve yahut bir divane mi söylemiş bilinmez ama ne güzel ifade buyurmuş değil mi? Kul aciz, kul biçare, kul himmete aç, kul muhtaç. Veren vermezse kul ne yapar ki? Kulun ne gibi özelliği var ki? Kul kim, sultan kim?

2014 yılına girerken içki masalarında, hoyrat bir debdebe içinde günahlara davetiye çıkarır biçimde eğelenen zihniyetin aklına evet bir yıl daha bitiyor ömürden. Bir koca yıl daha ne yaptık Allah için, vatan için, ailemiz için, insanlık için dememiz gerekirken yeni bir yılın nelere gebe olacağını dahi tahayyül bile edemezken ve dahi bir yaş daha ihtiyarlamamızı dahi idrak edemeden bu ne şatafat, bu ne yaman çelişki?

2013 bitti gidiyor dostlar. Ondan önceki yılların bir bir gittiği gibi. İnsan fani ya elbette gelen gidecek. Hani atan, hani annen, nerede baban? Baki olan O'ndan başka kim olabilir ki?

2013 gitsin be dostlar. Yaşanan güzel şeyleri ders diye alarak heybemize şer adına ne varsa gitsin ve de bitsin. Güzel ülkemiz üzerinde oynanan hain ve sinsi senaryolar son bulsun. Entrikalar yapanın elinde patlasın. Güzel ülkemize hain emellerini şırınga edenler o baldıran zehri içinde akrep gibi kendini soksun ve çekilsin huzur iklimimizden.

2014 güzelliklerle beraber şerefle gelsin, neşeyle ve ümitle gelsin. Yoksullarımızın ve yetimlerimizin yüzleri gülsün. Güzel ülkemiz bulunduğu coğrafyada el veren olsun, ses olsun, baş olsun, adalet dağıtsın ve ilelebet payidar yaşasın.

Demiş ya sözün ve gönüllerin üstadı Mevlana;

"Her gün bir yerden göçmek ne iyi
Her gün bir yere konmak ne güzel.
Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş
Dünle beraber gitti, cancağızım,
Ne kadar söz varsa düne ait. 
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım
" diye bizimkisi o hesap olmalı değil mi dostlar.

Giden 2013 misali derdiyle, kederiyle, entrikalarıyla, yalan ve dolanlarıyla, ölüm ve hastalıklarıyla gitsin ve bir daha yaşanmasın.

Ve gelen 2014 misali güzelliklerle, adaletle, sağlık ve afiyetle, yepyeni dostluk ve kardeşliklerle, barış ve huzurla gelsin ve bizi asla terk etmesin. Yeni yıl aziz milletimize ve tabi ki Gümüşhane'mize önce şuur, sonra izan ve akıl, daha çok başarı ve bol miktarda sağlık ve huzur getirsin. Allah yâr ve yardımcımız olsun. 
YORUM EKLE

banner406