Altınpınar Gölü’ne yürüdüler

Türkiye İzcilik Federasyonu Gümüşhane İzcilik İl Temsilciliği, şehrin göz bebeklerinden birisi olan Altınpınar Gölü’ne doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Altınpınar Gölü’ne yürüdüler

Toplam 18 sporcunun katıldığı etkinlikte yürüyüşe Bahçelik Köyünden başlandı. Yaklaşık 5 kilometrelik yürüyüşün ardından Altınpınar Gölü’ne ulaşan sporcular burada istirahat ve yemek molası verdi.

Sporcular ekipte yer alan sanatçı Temel Bıçakçı'nın kemençesi eşliğinde Altınpınar Gölü'ne pikniğe gelen ailelerle horon oynayarak doyasıya eğlendi.

Altınpınar Gölünden köyün Gorgadas Mahallesi'ne kadar orman içerisinde 10 kilometrelik bir yürüyüş daha gerçekleştiren sporcular etkinliği tamamladı. 

Yapılan etkinlikle ilgili bilgi veren İzcilik İl Temsilcisi Ercan Küçüköner, etkinliğe katılan tüm izci ve sporculara teşekkür ederek, kulüp olarak temel hedeflerinin Gümüşhane’yi tanıtmak ve insanların izcilik faaliyetlerine olan ilgisini artırmak olduğunu belirtti.

Gerçekleştirdikleri faaliyetlerle Gümüşhane’nin tarih, kültür ve doğa turizmine katkıda bulunduklarını dile getiren Küçüköner, etkinliklere katılan kişi sayısının sürekli arttığını vurgulayarak gerçekleştirecekleri kamp ve kültür gezileriyle kulüp faaliyetlerine hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
zermutlu
zermutlu - 4 ay Önce

köyümüzün en değerli yeri sayenizde çöplüğe döndü her hafta buranın haberini yapıyorsunuz bir günde gidin o reklamını yapıp yönlendirdiğiniz insanların oraya ne kadar zarar verdiğinin haberini yapın.

kendi görüşü
kendi görüşü - 4 ay Önce

aman iyi yürüsünler ne büyük bir haber

SIRADAKİ HABER