Gümüşhane’de Gaziler Günü kutlandı

Gümüşhane’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Gümüşhane’de Gaziler Günü kutlandı

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen ilk törende Vali Kamuran Taşbilek, Belediye Başkanı Ercan Çimen ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği İl Temsilcisi Celil Tanguroğlu gazi ve şehit aileleriyle anıta çelenk sundu.

Hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sonlanan anıt önündeki törenin ardından Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Gümüşhane Şehit Yakınlarına ve Gazilerine Yardım Derneği ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği ile şehit aileleri ve gazilerden oluşan heyet Vali Kamuran Taşbilek'i makamında ziyaret etti.

Kabul sırasında konuşan Vali Taşbilek, “Toprağı vatan yapan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizdir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin çabalarıyla bu topraklar bağımsız oldu. Bugün üzerinde hür ve bağımsız yaşayabiliyorsak bu aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin sayesindedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e gazilik ünvanının verildiği bu anlamlı gün dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükran duygularımızla, değerli aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum” dedi.

Vefat eden gaziler ve şehitler için Kemaliye Camiinde İl Müftülüğü tarafından mevlid okutulan program kapsamında son olarak Gümüşhane Belediyesi tarafından Sema Doğan Yaşam Alanında Gaziler Günü nedeniyle yemek verildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 21:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER