Gümüşhane’de Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

10.Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren fotoğraflar Gümüşhane'de sergilenmeye başlandı.

Gümüşhane’de Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

10.Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren fotoğraflar Gümüşhane'de sergilenmeye başlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın gelişmesi amacıyla 2009 yılından buyana düzenlenen "Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girerek sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer aldığı fotoğraflardan oluşan sergi Gümüşhane İl Kültür Müdürlüğü Salonunda açıldı.

Serginin açılışına İl Tarım ve Orman Müdürü Edip Birşen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Metin Yalvaç, şube müdürleri, kurum personeli ve vatandaşlar katıldı. 

Sergiyle ilgili bilgi veren Tarım ve Orman İl Müdürü Edip Birşen, toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirmesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2009 yılından bu yana her yıl düzenlenen ve yarışmada dereceye girerek sergilenmeye değer bulan fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisini Gümüşhaneli sanatseverlerin beğenisine sunduklarını söyledi.

10. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasının tematik kategorisinin bu yılki konusu “Buzağı Yılı”  teması olduğunu ifade eden Birşen,  “Ülkemizin dört bir yanından tarımla ilgili fotoğrafların bulunduğu sergi, tarımın ne kadar önemli olduğunu ve ne gibi aşamalardan geçtiğini bizlere anlatmaktadır. 10. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasına 669 katılımcı 2 bin 933 eserle katılmıştır. Değerlendirmeye alınan fotoğraflardan 20 eser ödül, 120 eser ise sergileme ve albüm çalışması için seçilmiştir. Bugün burada ise seçilen 61 fotoğraf sergilenmektedir. Tüm halkımızı sergiye davet ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gümüşhane merkez bölüm nerde
Gümüşhane merkez bölüm nerde - 9 ay Önce

Merkez kampüs bolum neden kapatıldı açıklama yokmu !!

SIRADAKİ HABER

banner406