Hayvanseverler Kulübü Resim ve Fotoğraf yarışması düzenledi

Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Hayvanseverler Kulübü, sokak hayvanları ile ilgili toplumda farkındalığı arttırmak amacıyla ‘Bir Sokak Hayvanının Yaşamı’ temasıyla ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik resim, lise öğrencilerine yönelik fotoğraf yarışması düzenledi.

Hayvanseverler Kulübü Resim ve Fotoğraf yarışması düzenledi

Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Hayvanseverler Kulübü, sokak hayvanları ile ilgili toplumda farkındalığı arttırmak amacıyla ‘Bir Sokak Hayvanının Yaşamı’ temasıyla ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik resim, lise öğrencilerine yönelik fotoğraf yarışması düzenledi.

10-24 Nisan 2019 tarihleri arasında Kelkit ilçesi sınırları dahilinde düzenlenen yarışma tüm sahipsiz sokak hayvanlarının da insanlar kadar yaşam hakkı olduğunu toplumla paylaşmak, sokak hayvanlarının güzelliğini, estetiğini ve duygularını ön plana çıkartmak amacıyla düzenlendi.

Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokuluna gönderilen resimler ve fotoğraflar seçici bir kurul tarafından değerlendirilip oylamaya sunuldu. Oylama sonucunda resim yarışmasında ilkokullar arası Şehit Osman Şahin İlkokulu 2/A sınıfından Minel Çoban birinci, Cumhuriyet İlkokulu 2/D sınıfından Kardelen Hilal Aydın ikinci ve Cumhuriyet İlkokulu 3/B sınıfından Kıvanç Yüksel üçüncü, ortaokullar arası resim yarışmasında 75. Yıl İMKB Ortaokulu 7/A sınıfından Belinay Kılıç birinci, 8/B sınıfından Meltem Akan ikinci ve 8/B sınıfından Nisanur Kayaoğlu üçüncü, 75. Yıl İMKB Ortaokulu 7/B sınıfından Selim Kılıç ile 6/A sınıfından Nisanur Eser’e mansiyon ödülü verildi. Liseler arası fotoğraf yarışmasında da Kelkit 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 9/B sınıfından Sümeyye Çobanoğlu birinci, Abdülhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi 12/A sınıfından Hayrunnisa Şen ikinci ve Kelkit 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 11/B sınıfından Fatma Kaya’da üçüncü, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 10/A sınıfından İlayda Batır’a da mansiyon ödülü verildi.

Dereceye giren öğrencilerin ödülleri Kelkit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen ödül töreninde, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Nuri Baltacı, Kelkit İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yücel, Kulüp Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Sümeyye Gür Mazlum ve kulüp öğrencileri tarafından, öğretmenleri eşliğinde kendilerine takdim edildi. 

Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Nuri Baltacı ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Kelkit’te ilgi gören bu yarışmanın düzenlenmesi hususunda Hayvanseverler Kulübümüze destek olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve yönetimine, Kelkit İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Yücel ve yönetimine, Kulüp Akademik Danışmanımız Dr. Öğr. Üyesi Sümeyye Gür Mazlum ve kulüp öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca ödüllerin tedarik edilmesi hususunda kulübümüze sponsor olarak, maddi destek sağlayan Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Servet Daltaban ve Sultan Pestil & Köme İşletme Sahibi Abdulbaki Kara’ya sonsuz minnetlerimizi ve teşekkürlerimizi takdim etmeyi bir borç biliriz” dedi.

Yarışmada hakkında değerlendirmelerde bulunan Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise “Konuşamadıkları ve istediklerini söyleyemedikleri için sokak hayvanları her geçen gün daha fazla zarar görmektedirler. Çevre, kültür ve hayvan hakları daha önceleri çok fazla gündemde olmayan konulardı. Ülkemizde giderek daha yoğun bir şekilde gündeme gelen konular arasında yer almaya başlandı. Burada düzenlenen yarışmanın, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize hayvan sevgisini aşılması açısından önemli bir adım olarak görüyorum. Yarışmada dereceye giren sevgili çocuklarımızı ve gençlerimizi kutluyorum. Yarışmanın düzenlenmesine emeği geçen, katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406