Mehmet Beyaz Kur'an Kursunun bahçe düzenlemesi tamamlandı

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde Mehmet Beyaz Yatılı Kız ve 4-6 Yaş Kur'an Kursunun peyzaj çalışması büyük oranda tamamlandı. 

Mehmet Beyaz Kur'an Kursunun bahçe düzenlemesi tamamlandı

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde Mehmet Beyaz Yatılı Kız ve 4-6 Yaş Kur'an Kursunun peyzaj çalışması büyük oranda tamamlandı. 

İlçe Müftülüğü, teveccühün her yıl katlanarak devam ettiği kursun tanıtımı amacıyla kurs bahçesinde bir program düzenledi. Programa Şiran Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Belediye Başkanı Mutlu Özel ve ilçedeki kurum ve kuruluşların yetkilileri katıldı.

Programda konuşan Şiran İlçe Müftüsü Vahit Demiral, kurs binası ve bahçesinde yapılan çalışmaları anlattı. Kursun salgın nedeniyle şimdilik 12 hafızlık öğrencisiyle eğitim-öğretime başladığını, 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde yatılı olarak üç sınıf ve 4-6 yaş grubu olarak da dört sınıf ile eğitime başlamayı düşünüldüğünü ifade eden Müftü Demiral, kurstaki öğrencilere alanında uzman hafız / ilahiyat mezunu hocalar tarafından eğitim verildiğini hatırlattı. 

Kurstaki öğrencilere yaklaşımda önceliğin ahlaki, milli ve manevi değerler olduğunu ifade eden Demiral, çevre il ve ilçelerde fiziki olarak böyle güzel bir kursun olmadığını belirterek katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür etti.

Programda daha sonra bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, diğer eğitim kurumlarının yanında milli ve manevi değerlerin anlatıldığı böyle kurumların bulunmasının önemine değindi. Özellikle devletin bir kurumu olarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından dini eğitiminin verilmesinin çok önemli olduğunu ifade eden Kaymakam Ekşi, kursun yeni yüzünün çok güzel olduğunu ifade ederek İlçe Müftüsü Demiral ve emeği geçen din görevlilerine teşekkür etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406