“O ölürse ben de ölürüm” dediği eşiyle yan yana defnedildi

Gümüşhane’de hayatını kaybeden Zehra Altıparmak ve eşinin ölümüne dayanamayarak intihar eden köy korucusu Hüseyin Altıparmak’ın cenazeleri bugün Gümüştuğ köyünde kılınan cenaze namazının ardından yan yana toprağa verildi.

Olay dün sabah saatlerinde Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Gümüştuğ köyünde meydana geldi. İddiaya göre geçtiğimiz Salı günü köyde bir kişiyle münakaşa eden köy korucusu Hüseyin Altıparmak’ın eşi Zehra Altıparmak panikle olay yerine giderken bir anda yere yığıldı. Beyin kanaması teşhisiyle hastaneye kaldırılan Zehra Altıparmak yoğun bakımda 6 gün süren yaşam mücadelesini kaybederek dün gece hayatını kaybetti. Yoğun bakımdaki eşi için ‘O ölürse ben de ölürüm’ diyen Hüseyin Altıparmak ise, eşinin ölüm haberinin ardından bugün sabah saatlerinde köy korucusu olması nedeniyle kendisinde bulunan silahı alarak evinden 50 metre uzaklıkta intihar etti. 

İncelenmek üzere Trabzon Adli Tıp’a gönderilen çiftin cenazeleri bugün sabah saatlerinde Gümüştuğ köyüne getirildi. Hüseyin Altıparmak’ın köy korucusu olması nedeniyle köyde Jandarma ekipleri tarafından güvenlik önlemi alındı.

Acı olayın ardından hayatını kaybeden çift için Gümüştuğ köyünde ayrı ayrı cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Vali Yardımcısı Ali Recai Yerlikaya, Kürtün Kaymakamı Torul Kaymakam Vekili Okan Dağlı, çiftin 3 oğlundan 2’si Uğur ve Osman Altıparmak, akrabaları ve köy sakinleri katılırken diğer çocukları Ufuk Altıparmak yurtdışında olduğu için cenaze namazına katılamadı.

Köyde kılınan cenaze namazının ardından, acı olayda hayatını kaybeden köy korucusu Hüseyin Altıparmak ve eşi Zehra Altıparmak Gümüştuğ köyü mezarlığına yanyana defnedildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2023, 15:23

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yahya Usta
Yahya Usta - 4 ay Önce

Mevlam cennetiyle müşerref eylesin mekanı cennet olsun güzel

Intihar cenneti olmaz
Intihar cenneti olmaz @Yahya Usta - 4 ay Önce

Eşine rahmet dilerim lakin kocasının yaptığı davranış doğru diyil..

SIRADAKİ HABER