Öğrencilere Medya Okuryazarlığı ve Dezenformasyon etkinliği 

Gümüşhane İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi e-Twinning Kulübü “Medya Okuryazarlığı ve Dezenformasyon” konulu bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. 

Öğrencilere Medya Okuryazarlığı ve Dezenformasyon etkinliği 

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi akademisyenlerinden Dr. Gülen Sönmez tarafından 9 ve 10. sınıf öğrencilerine “Medya Okuryazarlığı ve Dezenformasyon” konulu sunum gerçekleştirildi.

Okul Yönetimi, öğretmenler, okul-aile birliği temsilcileri ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte konuşan Dr. Gülen Sönmez, “Öğrenciler yürüttüğümüz bu proje ile medya okuryazarlığının ne olduğunu öğrenecek, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerileri gelişecek, medyada ya da internette gördükleri haberlerin doğruluğunu sorgulayabilecek, medyayı kullanma, medya iletilerini doğru anlama, mesajlara karşı kontrollü olma ve zararlı içeriklerden kendisini koruyabilme yeteneği kazanacak; kısacası medya okuryazarı olma konusunda büyük bir adım atacaklardır. Ayrıca bu projeler sayesinde öğrencilerimiz yabancı dili daha iyi kullanabilen, kendine güvenli araştırmacı ve teknolojik araçları daha etkin kullanabilen bireyler olacaklardır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2021, 22:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Konu güzel ancak!
Konu güzel ancak! - 11 ay Önce

Günümüz gençleri için faydalı bir konu ancak sadece sunum ile bahsedilen faydaların sağlanabilmesi mümkün olmaz. Çocuklar aktif olarak etkinliklere katılım sağlar, etkinlikler sonrasında kendi ürünlerini ortaya koyabilecek yeterliliğe ulaşırsa ancak bir işe yarar bu proje. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

SIRADAKİ HABER