Türk Büro-Sen Genel Başkanı Türkeş Güney Gümüşhane’de

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Türkeş Güney, beraberindeki heyetle birlikte geldiği Gümüşhane’de bir dizi ziyaret ve programlara katıldı.

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Türkeş Güney Gümüşhane’de

Genel Başkan Yardımcısı Sami Çam, Gümüşhane Şube Başkanı Faruk Ünlü, Şube Başkan Yardımcısı Aşkın Özdemir’le birlikte ilk olarak Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’i makamında ziyaret eden Güney daha sonra il müdürlerini ziyaret ederek üyelerle bir araya geldi.

Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Tesislerinde işyeri temsilcileri, ilçe temsilcileri ve birim temsilcileriyle istişare toplantısında bir araya gelen Genel Başkan Güney, sendikalarının 3600 ek gösterge, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, YHS Çalışanlarının GİH Sınıfına geçirilmesi, memurlara kira yardımı yapılması, yemek yardımlarının nakdi olarak yapılması, vergi dilimlerinde düzenleme yapılması konuları hakkında bilgi verdi.

Güney, “Sendika olarak biz talep makamıyız, taleplerimizi hayata geçireceğimiz yer Toplu Sözleşme masasıdır. Toplu sözleşme masasına yetkili olarak oturmak zorundayız. Memurlarımız arasındaki maaş makasın açılmasının, memurun banka promosyonuna muhtaç hale gelmesinin en büyük sebebi yetkili ama etkisiz sendikanın yüzdelik dilimlerde artışa evet demesi, memuru toplu sözleşme masasında unutmasıdır. Artan enflasyon karşısında memurlarımızın alım gücü düşmüş, alt kademe ve üst kademe memurlarımızın arasındaki makas iyice açılmıştır. Toplu Sözleşme masasında bir dönem zam istemeyi, bir dönem enflasyon farkı istemeyi ve bir dönem de hükümetin teklifinin bile altında zamma imza atanlara hep birlikte dur demeli ve memurlarımızın daha fazla mağdur olmasına son vermeliyiz. Artık Toplu Sözleşme masasında değişiklik yapmanın zamanı gelmiştir. Hizmet kolumuzdaki tüm memurları yetkiye en yakın Sendika Türk Büro-Sen üyesi olmaya davet ediyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER