Eskişehir'deki iftarda buluştular

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği üyeleri Tepebaşı Belediyesi’nin katkılarıyla verilen iftar yemeğinde birlikte oruç açtılar.

Eskişehir'deki iftarda buluştular

Programa Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Belediye meclis üyeleri, Dernek Başkanı İrfan Ataman, Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Başkanı İrfan Ataman burada yaptığı konuşmada, “Bugün geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeğinde sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyuz. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç beye ve ekibine huzurlarınızda yönetim kurulumuz ve üyelerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Bugün burada Anadolumuzun iki kadim şehri Gümüşhane ve Eskişehir'in dostluğunu ve kardeşliğini iftar soframızda görüyorum. Yunus Emre'nin kenti sevginin ve saygının üst düzeyde yaşandığı Eskişehirimizde bundan sonra hep birlikte faaliyetlerimize devam edeceğiz. Katılımınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, yaklaşan kadir gecenizi, sonrasındaki Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum” dedi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da Gümüşhaneli hemşehrileriyle birlikte oruç açmaktan, aynı sofrada bir arada bulunmaktan mutlu olduğunu ifade ederek “Malumunuz bu ramazan ayımız buruk geçiyor. Büyük bir felaket yaşadık. Deprem bölgesine ilk gidip sıcak yemek dağıtan bir belediyeyiz. O kardeşlerimize tekrar geçmiş olsun hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yarın sabah Hatay’a gidiyorum. Aldığımız haberlere göre sahurda hep çorba ikramı yapılan ancak kahvaltı yapmayı unutan depremzede kardeşlerimizle ilgili bilgiler aldık. Belediye olarak sahurda o kardeşlerimize kahvaltı ikram edeceğiz. Deprem bölgesi hep aklımızda. Hala ekiplerimiz orada sıcak yemek ikram ediyorlar. Allah ülkemize böyle bir felaket daha göstermesin. Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Gümüşhaneliler Derneği Eskişehir’de sosyal faaliyetlerde başarılı işler yapan bir derneğimiz. Bizde imkanlar ölçüsünde Sivil toplum Kuruluşlarına destek olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf sadık  eğitimci-yazar,gazeteci
yusuf sadık eğitimci-yazar,gazeteci - 1 yıl Önce

1986-89 yıllarında İl milli Eğitim Müdürü olarak görev taptığım tarihi Eskişehir 'e ve Gümüşhane
liler derneği mensuplarına selam olsun.
Ramazan ayının güzelliklerinden olan birlikte oruç açma geleneği ecdadımızın birliktelikleri pekiştiren uygulamalardan birisi ve en önemlisidir. Bu geleneği sürdüren herkes köklerini hatırlar hatırlatır ve geleceğe sağlam bir zemin hazırlayarak kutsadığı görevlerini tamamlamış olurlar.
Bu bağlamda Gümüşhane liler Derneğinin başkanı Üzerinde eğitim emeğim olan Müh. İrfan ATAMAN bu görevini layıkı ile yapan bir değerim, iz ve gurur duyduğumuz bir hemşerimizdir. tabii diğer hemşerilerimizde.
.. Eskişehir lilere Başta Belediye Başkanı Sayın Prof.Dr.. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere Gümüşhaneli dostlara herkese. selam ve sevgiler sunuyorum. Yaklaşan Ramazan Bayram larını da yürekten kutluyorum.

SIRADAKİ HABER