GÜDEF 17 Şubat’a hazırlanıyor

İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu’nun (GÜDEF) Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü nedeniyle 17 Şubat Pazar günü Ümraniye Haldun Alagaş Spor Salonunda yapacağı programın hazırlıkları sürüyor. 

GÜDEF 17 Şubat’a hazırlanıyor

İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu’nun (GÜDEF) Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü nedeniyle 17 Şubat Pazar günü Ümraniye Haldun Alagaş Spor Salonunda yapacağı programın hazırlıkları sürüyor. 

Kutlamalar için aynı gündemle Ümraniye (GÜYAD) ve Küçükçekmece (GİYAD) il derneklerinde yapılan toplantıda federasyon başkanı Vahit Olgun, hazırlıklarla ilgili neler yapılması gerektiğini ve bugüne kadar neler yapıldığını anlattı.

Federasyon başkanı Vahit Olgun, “Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü kutlamaları için yapılacak programın ön hazırlıkları tamamlandı. Birlik ve beraberlik içerisinde coşkulu bir kutlama olması için titizlikle çalışıyoruz. Daha önce il derneklerinin yaptığı bu programın asıl GÜDEF çatısı altında yapılması birlikte olma adına önemlidir. Tarih olarak 17 Şubat’ı belirlememiz de yapılacak programa katılan hemşerilerimizin ve Gümüşhane il protokolümüzün programımıza rahat katılımı içindir.  40 günlük bir zamanımız var. Bu zaman zarfında basılmış olan protokol davetiyelerimizi İstanbul’da bulunan derneklerimiz ilçelerindeki protokol, hemşeri bürokratlarımız, iş adamlarımız, diğer dernek ve federasyonlara ve hemşerilerimizin bağlantısı olduğu kişilere dağıtacaklardır. Bizlerde davetiyeleri Ankara ve Gümüşhane’de Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanlarımız, valilerimiz, kaymakamlarımız, mevcut belediye başkanlarımız, belediye başkan adaylarımız, meclis üyesi ve adaylarımız ve bürokratlarımıza ulaştıracağız.  Ayrıca Türkiye genelinde bulunan il derneklerimizi de ziyaret ederek onları da davet etmiş olacağız” dedi.

Kurtuluş programında Ümraniye’nin ev sahibi olması nedeniyle Ümraniye’de bulunan derneklere daha çok iş düştüğünü kaydeden Olgun, “Özellikle Anadolu yakasında ve bu ilçede oturan herkesin tüm aile fertleriyle birlikte gelmesi gerekiyor. Sinan Erdem Spor Salonunda yaptığımız ve o zamanda Başbakan olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’IN katıldığı program ihtişamlı olmasa biz şu anki havaalanı, demiryolu gibi kazanımları sağlayamazdık. O yüzden bu programda aynı ihtişamla yapılmalı ki bizlerde gittiğimiz yerlerde şehrimiz ve hemşerilerimiz adına rahat hareket edebilelim. Programın 31 Mart seçimleri öncesinde olması dolayısıyla tüm derneklerimizin katılımını birlik ve beraberlik içerisinde olmak adına bir kat daha önemli buluyorum” diye konuştu.

Göreve gelirken “Girilmedik dernek, sıkılmadık el bırakmayacağız” misyonuyla alınan karar gereği Tuzla ve Pendik bölgesinde bulunan köy derneklerini ziyaretlere başladıklarını dile getiren Olgun, “Bu hafta sonu Sultanbeyli ve Kartal bölgesinde bulunan dernekleri ziyaret edeceğiz. Program gününe kadar Tuzla ile Silivri arasındaki tüm İl, İlçe, Belde ve Köy derneklerimizi ziyaret etmeye çalışacağız. Derneklerimize gittiğimizde biz şunları yapacağımızdan öte sizin fikirleriniz nedir diyerek söze başlıyor ve bunu önemsiyoruz. Ziyaretlerimiz sona erdiğinde tüm dernek başkanlarımızla bir toplantı yaparak Gümüşhane ve Gümüşhaneli için nelerin yapılması gereği konuşulacak ve gerçekleşmesi için mücadeleye son hızla devam edilecektir” ifadelerini kullandı.

17 Şubat’ta yapılacak program için salon ve ses düzeninin de hazır olduğunu belirten Olgun, afiş, broşür, pankart ve vinillerin hazırlık aşamasında olduğunu, bu hazırlıkların bitirilmesinin ardından dağıtımı ve reklamına başlanacağını belirterek, canlı olarak yayınlanacak program öncesinde en az 2-3 olmak üzere televizyon programlarıyla duyuruları yapacaklarını kaydetti ve herkesin elinden gelenin en iyisini yapacağına olan inancının tam olduğunu vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER