Gümüşhaneliler Eyüp Sultan’da buluştu

Gümüşhaneliler Eyüp Sultan’da buluştu

İstanbul seçimlerine destek için İstanbul’a giden Gümüşhane heyetine İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) tarafından Eyüp Sultan’da kahvaltılı toplantı düzenledi. 

GÜDEF, 23 Haziran’da İstanbul’da yapılacak olan Büyükşehir Belediye Başkanlık Seçiminde Cumhur İttifakının Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a destek vermek için yaptığı programlar serisine devam etti. 

Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve son Başbakan Yardımcısı Gümüşhaneli hemşehrimiz Fikri Işık’ın da katıldığı derneklerle istişare kahvaltı programına, derneklerin yanı sıra Gümüşhane’den gelen il, ilçe başkanları ile Belediye başkanları katıldı.

Eyüp Sultan Belediyesi Ensari Konağı Sosyal Tesislerinde Gümüşhaneli işadamı Özgür Beyaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda konuşan GÜDEF Başkanı Vahit Olgun “Birilerinin bizleri sosyal medyadan kayırmasına rağmen ülke ve toplum menfaati gereği olarak tarafımızı belli etmek üzere bu tür toplantıları gerçekleştiriyoruz. Topal Dursun’un oğlu Binali Yıldırım’a desteğimiz ülkemize ve memleketimize yaptığı güzel hizmetlerden dolayı vefa borcumuzun olduğunu unutmamalıyız. Tatil dolayısıyla memlekette olan hemşerilerimizin tespiti çok önemlidir. Bu insanların oylarını kullanmalarını sağlayarak 31 Mart seçimleri gibi yol kazasına uğramak istemiyoruz. İstanbul’da bulunan 21 İl Derneği ve 120 Belde Derneği olmak üzere toplam 140 derneğimizle tarafını belli eden ve bu uğurda mücadele eden tek federasyonuz. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan bizlerle birlikte hareket eden İl dernek başkanlarımıza, İlçe, Belde ve Köy dernek başkanlarımıza ve yönetimlerine çok teşekkür ediyorum. Bugün burada bulunan tüm misafirlerimize, hemşerilerime hoş geldiniz diyor ve katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca bugün burada bizlere ev sahipliği yapan Gümüşhaneli iş adamımız Özgür Beyaz’a teşekkür ediyorum” dedi. 

Daha sonra MHP İl Başkanı Nadim Aydın, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ve Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş’ın konuşmalarının ardından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Eski Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ise yaptığı konuşmada “Bu organizasyonu düzenleyen başta GÜDEF Başkanı Vahit OLGUN olmak üzere tüm yönetimini kutluyor ve teşekkür ediyorum. Pazar günü yapılan televizyon programında insanlarımız kaliteyi, üslubu ve karakteri gördüler. Cumhur ittifakımızın adayı Kelkit vadimizin yiğit evladı Binali Yıldırım ülkemize, İstanbul’umuza ve Gümüşhane’mize yaptığı hizmetler ortadadır. Ömrünü vatanına hizmetle geçirmiş olan bir değerdir. Bizlerde Gümüşhaneliler olarak bu değere sahip çıkmamız üzerimizde büyük bir yüktür. Hamdolsun Gümüşhaneli hemşerilerimiz bunu en iyi bir şekilde yerine getirmektedir. 31 Mart seçimlerinin böyle sonuçlanmasının sebeplerinden öz eleştiri yapacak olursak birisi bizlerin suçu diyebiliriz. Çünkü muhtarlıklara verilen imkanlar, ülkemizde muhtarlık seçimlerini başkanlık seçimlerinden daha önemliymiş gibi bir hale getirdi. Baksanıza İstanbul’dan muhtarlık seçimleri için diğer illere giden sayısı 500 binden fazla. Şimdi bu insanlar oy kullanamayacaklar. Yazık değil mi bir muhtar seçelim derken Büyükşehir seçimlerini sıkıntıya soktuk. Şu kalan günlerde hemşerilerimizin daha da gayret göstermesini arzu ediyor, şimdiden seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum. Bu programı hazırlayan federasyon başkanı ve yönetimine tekrar teşekkür ediyor, hafta içi olmasına rağmen burayı dolduran tüm katılımcıları saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

Kahvaltılı istişare programına Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Eski Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Aydın milletvekili Metin Yavuz, Elazığ eski Belediye Başkanı ve AK Parti yerel yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yıldız, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan ÇİMEN, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, Şiran Belediye Başkanı Mutlu Özel, Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler, Kürtün Belediye Başkanı Enver Şen, Torul Belediye Başkanı Evren Özdemir, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, Arzular Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış, Eyüp Sultan Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yavuz, Gümüşhane İl Genel Meclis Üyesi Bahtiyar Soylu, MHP Gümüşhane İl başkanı Nadim Aydın, AK Parti Ankara Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, Kelkit İlçe Başkanı Sadi tüysüz, Köse İlçe Başkanı Sinan PALA, Kelkit önceki dönem Belediye Başkanı Muammer Duran, Erzincan İl Genel Meclis üyeleri, Gümüşhaneli İş adamlarından Ali Beyaz, Muammer Beyaz, Çetin Gül, Mustafa Keleş, Sanatçı Hüseyin Kaya, Gümüşhane’nin İl dernek başkanlarından Üsküdar İl Dernek Başkanı Ünal Pezük, Bahçelievler İl Dernek Başkanı Tuncay Kesler, ile Sultanbeyli, Eyüp Sultan, Göktürk, Bağcılar ve İstanbul il dernek başkanları, ŞİDEF Başkanı Serkan Kaya, İlçe, Belde ve Köy Dernek Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, ve çok sayıda Gümüşhaneli katıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER