GÜYDER ilk kongresini yaptı

İstanbul Bakırköy’de kısa süre önce kurulan Gümüşhane Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (GÜYDER) 1. Olağan Genel Kurulunu yaptı.

GÜYDER ilk kongresini yaptı

Bakırköy Florya’da bulunan dernek merkezinde gerçekleşen GÜYDER 1. Olağan Genel Kurulu açılışını Kurucu Başkan Vekili Dr. Bektaş Karakelle yaptı.

Divan Başkanlığını GÜSİAD Genel Başkanı Yüksel Yalçın yaparken, divan üyeliklerini ise GÜDEF Genel Başkanı Bayram Demir, ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya, GÜMÜP Onursal Başkanı Yüksel Hamzaoğlu ve AVDEF Genel Başkanı Özcan Özbey yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından konuşan Kurucu Başkan İbrahim Beyaz, “Memleketimizden uzakta olduğumuz İstanbul’da Gümüşhanelilerinin birliğini sağlamak, bağlarını kuvvetlendirmek, hep birlikte söz konusu Gümüşhane ve insanları için maddi, manevi elimizden geleni yapmak için GÜYDER’i kurmuş bulunuyoruz. Kuruluş amaçlarımızdan bir diğeri ise hep beraber birlik içerisinde olabileceğimiz hem cenazeler gibi hüzünlü zamanlarımızı, hemde en mutlu anlarımızı paylaşabileceğimiz ve bizlere ev sahipliği yapabilecek bu alandır. Bu alanda önümüzdeki tarihlerde iyileştirmeler yaparak hemşehrilerimizin bir araya gelmesi ve kaynaşması adına buluşma günleri organize etmek ve bunu geleneksel hale getirmek gibi bir hayalimiz var” dedi.

Tek liste ile yapılan genel kurulda İbrahim Beyaz 3 yıllığına GÜYDER’in başkanı oldu.

Dilek temenniler bölümünde İBB Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Nizamettin Günel, İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, Hatice Sağırkaya, Bayram Canlı, GÜDEF 3.Bölge Başkanı Muzaffer Yalçın, GÜSİAD Genel Sekreteri Soner Keleş, GÜMÜP Yönetim Kurulu Üyesi Davut Gündüz, İş Adamı hemşehrilerimiz Reşat Sağırkaya, Necati Kaya, Furkan Hamzaoğlu, Salim Beyaz, Çetin Gül, Sinan Altıparmak, Oğuzhan Aydın söz alarak duygu ve düşüncelerini dile getirdi. 

GÜYDER’in Yönetim Kurulu İbrahim Beyaz, Bektaş Karakelle, Aziz Yıldız, Esra Bozok, Muzaffer Yalçın, Furkan Hamzaoğlu, Hatice Sağırkaya, Necati Kaya, Yusuf Afat, Oğuzhan Özbey, Onur Aydın’dan Danışma Kurulu da Yüksel Yalçın, Bayram Demir, Yüksel Hamzaoğlu, Serkan Kaya, Çetin Gül, Nizamettin Günel, Salim Beyaz, Orhan Yazgan ve Soner Keleş’ten oluştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2021, 23:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER