ŞİDEF Gençlik Işık Üniversitesi’nde Buluştu

İstanbul Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Gençlik Kolları ‘Şiranlı Gençlerle Buluşuyoruz’ etkinliği düzenledi.

ŞİDEF Gençlik Işık Üniversitesi’nde Buluştu

İstanbul Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Gençlik Kolları ‘Şiranlı Gençlerle Buluşuyoruz’ etkinliği düzenledi.

Işık Üniversitesi Maslak Kampüsünde düzenlenen programa Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal İbiş, Yıldız Teknik Üniversitesi Dekanı Kenan Aydın, ŞİDEF Kurucu Başkanı Serkan Kaya, GÜSİAD Başkanı Yüksek Yalçın, GÜMÜP Onursal Başkanı Yüksel Hamzaoğlu, Küçükçekmece Nükleer Enerji Kurumu Başkan Yardımcısı Bektaş Karakelle, Akademisyen Hamit Arslan, Köy Dernek Başkanları, Derneklerin Gençlik Kolları Başkanları, GÜNÖP Başkanı K.Furkan Öztürk ve konuklar katıldı.

ŞİDEF Gençlik Kolları Başkanı makine yüksek mühendisi Burhan Gül programda yaptığı açılış konuşmada farklı düşünmek ve kitap okumanın önemine vurgu yaparak akıllı telefona ayrılan zaman 8 saat, televizyon izlemeye ayrılan zaman 6 saat ve kitap okumaya ayrılan zamanın ise 1 dakika olduğuna dikkat çekerek farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi ve bu bağlamda “Bir Kitap 1001 Gönül” sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgi verdi.

Yapılan ve yapılacak çalışmaları anlatan başkan yardımcısı Salih Ekmen ise gençlik kolları olarak ilk icraatlarının köy dernek başkanlarını arayıp gençlik kollarının olup, olmadığını öğrenmek olduğunu söyledi. Var olan gençlik kolları başkanları ile irtibata geçerek “Biz Birlikte Daha Güçlüyüz” mottosuyla yola çıktıklarını, ŞİDEF ana sayfası üzerinden iş ilanları paylaşımlarının yapıldığını, 1 ayda 200 üye 1 senede bin üye hedefiyle 29 günde ise 200 üyeye ulaştıklarını dile getiren Ekmek, LCW ile kışlık kıyafet yardımı hakkında bilgi verdikten sonra gelecekte yapılacak çalışmalara değindi.

ŞİDEF Kurucu Başkanı Serkan Kaya ise gençlik kollarının çok kısa zaman içerisinde büyük başarılara imza atarak kendilerinden her alanda söz ettirmeyi başardıklarını dile getirdi.

GÜSİAD Başkanı Yüksel Yalçın da gençlere eğitim tabanlı gelişim, girişim ve değişim süreçleriyle ilgili tavsiyelerde bulundu.

Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal İbiş ise gençliğin önemi üzerinde durarak Steve Jobs’un ölmeden önce yazdığı son mektubu gençlere aktardı ve gençlere nasihat verdi.

ŞİDEF Başkan Yardımcılarından Yaser Sarı’nın Gençlik Kollarına ev sahipliği yapan Işık Üniversitesi Rektörü Gümüşhaneli hemşehrimiz Prof.Dr. Cemal İbiş’e plaket takdim etmesinin ardından Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim ise Karete alanında 2 dalda birinci olan Eylül Aydın’a hediyesini takdim etti.

Yıldız Teknik Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Aydın’ın gençlere Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm hakkında bilgiler verdiği programda GÜMÜP Onursal Başkanı Yüksel Hamzaoğlu eğitimin önemini anlattı ve aile yapısının önemi üzerine değindi.

Program sonunda serbest kürsü yapılarak katılımcıların fikir ve düşünceleri alındığı etkinlikte gençlik kollarından beklentilerin neler olduğunun dile getirilmesinin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle etkinlik sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406