Sultanbeyli’de 101.yıl coşkusu

Sultanbeyli'de Gümüşhaneliler Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yıl dönümünü coşkuyla kutladı.

Sultanbeyli’de 101.yıl coşkusu

Sultanbeyli'de Gümüşhaneliler Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yıl dönümünü coşkuyla kutladı.

Sultanbeyli Belediyesinin katkılarıyla Gümüşhane İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma Derneği'nin (GÜMÜŞDER) düzenlediği Gümüşhane’nin Düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yıl Şöleni Sultanbeyli Prof. Dr. Necmettin Erbakan kültür merkezinde yoğun katılım ve coşkuyla yapıldı.

Program öncesi kokteyl düzenlenerek katılımcılara ikram yapılırken, program GÜMÜŞDER Gençlik Kolları halk oyunları ekibinin folklor gösteri eşliğinde başladı. 

Tarihçi yazar Volkan Şenel, 101. yılında, Gümüşhane'nin ilk yıllarını ve kuruluşunu anlattı. Konuk sanatçı Hüseyin Kaya'nın memleket türküleri seslendirdiği programda Dernek Başkanı Abdulkerim Yıldız, GÜDEF Genel Başkanı Vahit Olgun, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve İstanbul Milletvekili Osman Boyraz salonu hına hınç dolduran Gümüşhanelileri selamladı. Program Karadeniz müziğinin sevilen sesi Grup İmera konseriyle sona erdi.

GÜMÜŞDER Başkanı Abdülkerim Yıldız, “Gümüşhane'miz 2 kez işgal altında kaldı. İşgal altında Ruslar ve Ermeniler tarafından baskı altında kaldı. Bugün kurtuluşun 101. yılını kutluyoruz. Bizler bize emanet edilen bu topraklara birlikte sahip çıkacağız. Bizler atalarımızın bize emaneti olan bu mirasa hep birlikte sahip çıkacağız. Bu topraklar üzerinde yaşayan bütün insanlarla biriz, beraberiz, kardeşiz. Biz, bir olduk, beraber olduk, kardeş olduk. Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet ilkesiyle hareket ettik, etmeye devam edeceğiz” dedi. 

Başkan Yıldız, “Sultanbeyli ilçemizde Gümüşhaneliler dernek yönetimimiz Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretlerinin “Esas olan Hizmettir, insan hizmet ettikçe himmete mazhar olur, izzet bulur; hem dünya hem de ahiret saadetine erişir” sözünü şiar edinerek hemşerilerimiz için özünde olan manevi değerlerin korunmasını sağlamak için manevi değerler seminerleri ve eğitimleri verirken, diğer taraf dan hemşerilerimizin kişisel gelişimlerini sağlamak, nitelikli bireyler olarak yetiştirmek için kişisel gelişim kursları,mesleki eğitim kursları düzenledik. Hemşerilerimizin kültürlü bireyler olarak şehir kültürüne katkı yapmalarını sağlıyoruz. Doğduğumuz coğrafyadan, atalarımızdan aldığımız bu değerler ile bugün doyduğumuz sokağımıza, caddemize, mahallemize, ilçemize değer katmaktayız” diye konuştu.

Dernek çalışmalarında en büyük destekçilerinin hemşehrileri ve Sultanbeyli Belediye Başkanımız Hüseyin Keskin olduğunu kaydeden Yıldız, “Siz hemşerilerimize ve Belediye Başkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Her daim hemşerilerinin yanında olan belediye başkanımız Hüseyin Keskin e teşekkür ediyorum. Ve vefalı olan Gümüşhaneliler de Belediye başkanımız Hüseyin Keskin’e desteklerimizi devam ettireceğiz. Programa katılım sağlayan tüm Gümüşhane dostlarına, sevdalılarına, dernek başkanlarına, hemşerilerine ve belediye başkanına teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

GÜDEF Genel Başkanı Vahit Olgun ise “5 yıl bizimle birlikte koşup, çalışan herkese teşekkür ediyorum. Bizlere soruyorlar neden siyaset yapıyorsunuz? Bizlere bu salonu bu gece tahsis eden belediye başkanımız siyasetin eseridir. Bizlere desteğini esirgemeyen tek başkan Hüseyin Keskin'dir. Bugün Hüseyin Keskin kardeşimize destek vermeyip ne yapalım? Ülkenin birliği ve bekası için STK olarak desteklerimizi esirgemeyeceğiz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, hemşerilere gönderdiği video mesajında Gümüşhane'nin kurtuluşunun 101. yılını kutladı. Ayrıca programa katılamadığı için üzgün olduğunu belirterek, devletin bütünlüğü için hemşerilerinden desteklerini beklediğini belirtti.

Sultanbeyli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Keskin, konuşmasında Sultanbeyli ilçesinin büyük problemlerini çözdüklerini yeni dönemde ekonomisiyle daha güçlü belediye ile sosyal belediyecilikte öncü olacaklarını söyledi. Dernek başkanı ve yönetimini çalışmalarından dolayı tebrik eden Keskin, Gümüşhaneli hemşerilerinin kendisine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Programa İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, GÜDEF Genel Başkanı Vahit Olgun, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, Sultanbeyli Sivil Toplum Kuruluşları Platform Başkanı Mehmet Şefik Erden,SUGİAD Başkanı  Davut TAŞCI, GÜDEF Genel Başkan Yardımcıları; Tahsin Tekinırk, Mehmet Fatih Çoban, Murat Fidan, Emsal Akhan, Akif Kaya, Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Dinç  ve Zafer Söğütçü; Sultanbeyli Meclis Üyesi Hüseyin Güner, Sancaktepe, Sultanbeyli Esnaf Kefalet Odası Başkanı Şenol Ata, Sultanbeyli Şoförler Odası Başkanı Sefa Polat, Ümraniye Gümüşhaneliler Dernek GÜYAD Başkanı Tahsin Söğüt, Ataşehir Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Ekrem Çiçek, Üsküdar Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Ünal Pezük, Bağcılar Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Ali Ağaç, Beykoz Gümüşhaneliler Derneği Başkan V. Turan Nayir, Şiran Dernekler Federasyonu Gençlik Kolları Başkanı Burhan Gül, Şiran Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Orhan Celep, Sultanbeyli Trabzonlular Dernek Başkanı  Katip Kılıç, Sultanbeyli Samsunlular Dernek Başkanı  Sunay AYDIN, Sultanbeyli Bayburtlular Dernek Başkanı  Adem Yakut, Anadolu Yakası Trabzonlular Dernek Başkanı Alaattin Aksoy, Arzular Beldesi Derneği Başkanı Salih Yeşil, Duymadık Köyü Derneği Başkanı Yunus Çırak, Pehlivantaş Köyü Derneği Başkanı Bünyamin Kaz, Kale Köyü Derneği Başkanı Arif Kaya, Güzyurdu Köyü Derneği Başkanı İsa Bulut, Bindal Köyü Derneği Başkanı Uğur Eser, Belenli Köyü Derneği Başkanı Abdurrahman Seven, Sökmen Köyü Derneği Başkanı Mustafa Tuygun, Bulak Köyü Derneği Başkanı Mustafa Demir, Deredolu Mahmatlı Beldesi Dernek  Başkanı Ramis Üstün, Oylumdere Köyü Derneği Başkanı Murat Soysal, Gültepe Köyü Dernek Başkanı Neşat Coşar, Yeşilpınar Köyü Dernek Başkanı Alim İnci, Söğütlü Beldesi Dernek Başkanı Rasim Kara, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kara, Tarihçi Yazar Volkan Şenel, Okul Müdürleri; Adem Şahin ve Muhammed Ergen, Belediye Meclis Üyesi Adaylarından; Ömer Faruk Kumru, Yılmaz Öz, Mahmut Güner, Halil İbrahim Küçük, Fatih Kumru, Okan Kaya, Sümeyra Karaboğa, Muhtar Adaylarından Üzeyir Akhan (Abdurrahman Gazi Mah.), Orhan Yaşaroğlu (Mehmet Akif Mah.), Kenan Coşkun (Adil Mah.),Salih Tüysüz (Mehmet Akif Mah.),Hüseyin Çetin  (Turgut Reis Mah.), Murat Terzi (Battal Gazi Mah.), Sakine Abdioğlu  (Abdurrahman Gazi Mah.), Orhan Bahadır (Hasanpaşa Mah) ve Gümüşhaneli hemşerilerimiz katıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406