AK Parti’nin 6.olağan il kongresi

AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığının 6.olağan il kongresi devam ediyor.

AK Parti’nin 6.olağan il kongresi

AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığının 6.olağan il kongresi devam ediyor.

Aydın Doğan Spor salonunda yapılan ve Divan başkanlığını Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın yaptığı kongrede divan üyeliklerini Emre Balki, Münire Şeyhoğlu, Hamdi Özer ve Hülya Selvi yaptı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nını okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi. 

İlk konuşmayı gerçekleştiren AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Av.Celalettin Köse, AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne Türkiye’de reform niteliğinde dev yatırımlara imza atıldığını belirterek, kongre sürecinde de hep birlikte partinin tazelenme heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Celalettin Köse

Milletimize hizmet yolunda hep birlikte çalışacaklarını kaydeden Köse, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı bu yolda hep birlikte yeni başarılara imza atacağız. Yarın seçim olacakmış gibi 2019 seçimlerinin çalışmalarına başladık. Her gönüle gireceğiz. Bir ve beraber olarak bütün Gümüşhane’yi kucaklayıp yeni Türkiye rekorlarına imza atacağız” dedi.

“Kongrelerimiz AK Parti için bir şahlanış, bir diriliş ve bir yükseliştir”

Milletin talebiyle doğan AK Parti’nin tüm dinamikleri içinde barındıran yegana parti olduğuna değinen Köse “Milletin gözündeki son umut ışığıdır. Kongrelerimiz AK Parti için bir şahlanış, bir diriliş ve bir yükseliştir” şeklinde konuştu.

“16 yıl önce siyaset sahnesine çıkan AK Parti Tarih yazmaya devam edecektir”

Ercan Çimen

Belediye Başkanı Ercan Çimen de Gümüşhane olarak tarihi bir güne şahitlik ettiklerini belirterek, “İlk günkü gibi coşkulu bir gün yaşıyoruz. 16 yıl önce siyaset sahnesine çıkan AK Parti bir medeniyet inşası, kalkınma ve birlik inşasıdır. Tarih yazmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı. 

“Ferhat’ın Şirin’e olan aşkı gibi dağları delerek ulaşımı sağlıyoruz”

Ahmet Arslan

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise Köse ilçesine bağlı Salyazı köyünde kurulacak olan Gümüşhane-Bayburt Havalimanı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka müjdeyi, kendilerine ise emri verdiğini belirterek, Zigana ve Vauk dağı tünellerinin yapıldığını söyledi. Ferhat’ın Şirin’e olan aşkı gibi dağları delerek ulaşımı sağladıklarını ifade eden Arslan, “Bunu durdurmak isteyenler, Cumhurbaşkanımızın yürüyüşünü durdurmak isteyenler var. Sizler arkamızda olduğu sürece durduramayacaklar” diye konuştu.

“Sadece yollar, köprüler, tüneller yapmıyoruz, bu toprakların savunulabilmesi için ihtiyacımız olan silahları da yapıyoruz”

Nurettin Canikli

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ise Gümüşhanelilere yazdıkları destan için teşekkür ederek, “Mimarımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde sadece yollar, köprüler, tüneller yapmıyoruz. Bu toprakların savunulabilmesi için ihtiyacımız olan silahları da yapıyoruz. Dost bildiklerimiz parasıyla bize silah vermiyorlar. Terörle için silahları bize vermiyorlar. Bu toprakların güvenliğini başka ülkelerin insafına bırakamayız. Gerekli silahlarımızı kendimiz yapıyoruz. Tank, uçak, İHA yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Çatlasınlar, patlasınlar yapmaya devam edeceğiz. Bu milletin yürüyüşünü durduramayacaklar” ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Gümüşhaneli hemşehrimiz Fikri Işık ise Gümüşhane’nin farklı olduğunu, Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi’nin memleketi olduğunu ve yerli ve milliyi çok iyi bilen bir şehir olduğunu söyledi.

“Gümüşhane ve Bayburt’tan destek almadan kimse iktidar olamaz”

Fikri Işık

Gümüşhane ve Bayburt’tan destek almadan Türkiye Cumhuriyeti’nde kimsenin iktidar olamayacağını vurgulayan Işık, “Birileri uğraşıyor. Gümüşhane’de de 5 oy alamayan parti Türkiye’de nasıl iktidar olacak. Recep Tayyip Erdoğan yerli ve milli olduğu için Gümüşhane’den tam destek alıyor. Gümüşhane, Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yürümeye başladı ve hala bu kutlu yürüyüş devam ediyor. Sizler Cumhurbaşkanına sahip çıktıca o da Gümüşhane’ye her zaman ve her zeminde sahip çıkmaya devam ediyor. Gümüşhane altın günlerini yaşıyor. Tarihinde hu kadar hizmeti almamıştı. Her alanda büyük yatırımlar var” dedi.

“Siyasetimizin merkezinde millet var”

Hayati Yazıcı

AK Parti Kurucular kurulu üyesi ve Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Hayati Yazıcı ise Gümüşhanelilerin herşeyin farkında olduğunu belirterek, “Biz yerli ve milli bir partiyiz. Siyasetimizin merkezinde millet var” diye konuştu.

Davetlilerin konuşmasının ardından salon dışında bekleyen vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmanın ardından büyük bir coşkuyla giriş yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını gerçekleştirdi. 

Gümüşhanespor atkısıyla Doğan ve Sungurlu’ya teşekkür etti

Gümüşhanespor atkısıyla yaptığı konuşmasında Gümüşhane’nin efsane siyasetçileri Lütfi Doğan ve Mahmut Oltan Sungurlu’ya özel olarak teşekkür eden Erdoğan’ın konuşması “Vur vur inlesin, Pensilvanya dinlesin”, “İşte ordu, işte komutan” sloganlarıyla bölündü.

Konuşmaların ardından kongre gündeminde yer alan faaliyet raporunun okunması, gelir-gider kesin hesabının okunması, müzakere edilmesi, ayrı ayrı oylanmasının ardından tahmini bütçe oylandı. Yönetim kurulunun ibrasının ardından seçimlere geçildi.

Kongreye Cumhurbaşkanı, 1 başbakan yardımcısı, 4 bakan, 4 genel başkan yardımcısı katıldı 

Kongreye Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Maliye Bakanı Naci Ağbal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti sözcüsü Mahir Ünal, Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş, Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, İstanbul Milletvekilleri Serap Yaşar, Erkan Tandemir, Gümüşhane eski Milletvekilleri, MHP İl Başkanı Nadim Aydın, il, ilçe ve belde belediye başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica