SON DOKSAN DAKİKA

“Alın yazınızı sadece alın terinizle silebilirsiniz”
  Halil Cibran

Türkiye’nin inovasyon bakımından belki de en mahrum şehri Gümüşhane’nin tutunduğu birkaç daldan biri Gümüşhanespor. Diğer yanda voleybol, hentbol ve bireysel branşlarda az da olsa ses getirmeye başlayan şehrimizin inanın tek sosyal bağı spor. Gerçi spor son zamanlarda dönen entrikalar, şike ve benzeri oyunlarla gitgide cazibesini kaybetse de Trabzon gibi şehirlerin ayakta durma sebebidir. 

Gümüşhanesporumuz bu yıl inanın bu kadar travmayı ve mobbingi bir arada yaşamamıştır. ‘Dere geçerken at değiştirilmez’ atasözünden bihaber bizler neredeyse takımımızı deneme tahtasına çevirerek birçok hoca ile çalıştık/çalışamadık. Açık ara önde giderken küme düşmesi kesinleşen Silivri gibi takıma boyun eğerek işimizi zora soktuk. 

Ve nihayet yanlışımızı görerek şehrimizin öz evladı Ziya Doğan’ı kampa götürmemize rağmen hala sır olan bazı sebeplerden dolayı hocamızı erken takımın başına getiremedik. Bunun sonucu olarak Kurtar hoca ile adeta hiçbir maçı kurtaramadık. Sonra Ziya Hocamızla anlaşma sağlanınca takım hüviyetine kavuşarak şu an en yakın rakibi Altay’ın bir puan önünde bu hafta sonu final maçına çıkıyoruz. Her türlü beraberlik ve galibiyetimizle mutlu sona ulaşacağız. Ancak yenilirsek yine playof ve yine hezimet olur kanaatindeyim.     

Evet, durum bu, manzara görüldüğü gibi. Kurt hocamız her şeyin farkında. Futbolcularımız bu şehrin hayallerini biliyor. Son doksan dakika bizim için, şehir için bir milat. Bu doksan dakikada İzmir’i dolduracak olan taraftarlarımız son görevlerini yapacaklar. Öylesi bir destekle İzmir’i adeta Gümüşhane yapacağız. Topçularımız son doksan dakikada terlerini akıtacaklar en son güçlerini verene kadar. 

Son iki sezondur playoflarda görüldüğü üzere bir şansızlık yaşamaktayız. Bizim kimsemiz yok kendimizden gayrı. Elin oğlu geliyor sahamızda bizi hırpalıyor, sahamızı paramparça ediyor, basını kendi lehinde kullanıyor ve istediklerini maalesef alarak emellerine ulaşıyor. Ya bizler, elimizdeki nimeti türlü sebeplerle peşkeş çekiyor ve hazin sonla ah-u vah ediyoruz. 

Süper ligde oynayacak kapasitedeki Hasan Hüseyin kardeşim. Son doksan dakikan var kalende devleşerek o yedi metre içine topu sokmayacaksın. Defanstaki aslanlar, orta sahanın dinamoları, ileri uçtaki kardeşlerimiz. Vurduğunuz gol olacak inşallah. Gerçi Ziya Hocam her şeyin en iyisini bilir ancak baktınız taktik yemiyor en güzel taktik sükûnetinizi korumak olacak. Onlar galip gelmek için bastıracak sizler ise aklınızla oynayacaksınız. Ha birde Urfa’da yaptığınız gibi tahriklere kapılmayacaksınız. Ve olmadı Fatih Terim’in ‘bam-bam-bam’ taktiğiyle o kupayı bu şehre hediye edeceksiniz Allah’ın izniyle. 

Bu şehrin Gümüşhanespor hakkında en çok yazı kaleme alan yazarı olarak diyorum ki;

“Şehrin tek tutunacağı sosyo-kültürel ve spor dayanağı Gümüşhanespor’udur. En büyük inovasyonumuz bu. Fabrikası, sanayisi, ticareti, turizmi ve de tarımı dipte olan bu şehri ayakta tutacak tek dalı Gümüşhanesporudur. Gençlerin ümidi, vatandaşın tek eğlencesi, gurur kaynağı bu takımıdır. O halde az gayret ne olur. Ben size sonuna kadar inanıyorum. Sizde kendinize inanın ve şu son doksan dakika gücünüzü iki katını sahaya yansıtın. Siz belki seneye burada olmayacaksınız ancak Gümüşhane tarihine isminizi altın harflerle yazdıracaksınız. Bu paradan, puldan, şöhretten daha önemli değil midir?”

Ha gayret aslanlarım. Siz 11 aslan sahada, bizler tribünlerde nefeslerimizi tutmuş olarak sizlerden gelecek bir galibiyete ve yahut bir beraberliğe şehri karnaval yerine çevireceğiz. Unutmayın ki başta Sayın Valimiz, Garnizon Komutanımız, Başsavcımız, Belediye Başkanlarımız, yediden yetmişe cefakâr taraftarlarımız 5 Mayıs Cumartesi günü bizlere vereceğiniz o kupayı bekliyor olacaklar. Rabbim utandırmasın inşallah.

YORUM EKLE

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica