Alperen Berber Avrupa Şampiyonu oldu

Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Alperen Berber, Sırbistan’da düzenlenen U20 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 82 kilogramda Avrupa Şampiyonu oldu.

Alperen Berber Avrupa Şampiyonu oldu

Takım halinde şampiyon olan Türkiye Grekoromen Güreş Milli Takımı’nda grekoromen stil 82 kilogram kategorisinde ülkemizi temsil eden Milli Sporcu Gümüşhane Üniversitesi Alperen Berber, Azerbaycanlı rakibi İsmail Rzayev’i 8-0 mağlup ederek Avrupa Şampiyonu oldu. 

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Alperen Berber’in Avrupa Şampiyonu olmasından büyük gurur duyduğunu belirterek, “Öğrencimiz Alperen Berber’in gösterdiği üstün performans ve elde ettiği başarı, üniversitemizin ve ülkemizin spor alanındaki yeteneklerini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Daha önce Şubat ayında Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Alperen’in, şimdi de Sırbistan’da ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek Avrupa Şampiyonu olması bizleri son derece mutlu etmiştir. Bu başarıların arkasında disiplinli çalışmanın, azmin ve kararlılığın olduğunu vurgulamak isterim. Alperen’in başarısında emeği geçen ailesini ve hocalarını tebrik ediyor, kendisine gelecekteki müsabakalarda da üstün başarılar diliyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER