DSİ heyetinden Başer’e ziyaret

Devlet Su İşleri (DSİ) 22. Bölge Müdürlüğü heyeti, Gümüşhane Belediye Başkanı Vedat Soner Başer'i makamında ziyaret ederek, ilin en kritik projelerinden biri olan içme suyu isale hattı ve arıtma tesisi inşaatının son durumunu ele aldı.

DSİ heyetinden Başer’e ziyaret

Başkan Başer'in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette DSİ 22. Bölge Müdürü Fatih Kişi, Bölge Müdür Yardımcısı hemşehrimiz Ümit Yayla, DSİ İl MüdürüBaki Yalçın, Gümüşhane Belediyesi Başkan Yardımcıları Orhan Mazman, Muzaffer Pezük, Necati Yılmaz ve Gümüşhane Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Mustafa Ceylan Gümüşhane'de içme suyu projeleri başta olmak üzere devam eden altyapı yatırımları değerlendirildi. 

Devlet Su İşleri (DSİ) Trabzon 22.Bölge Müdürü Fatih Kişi, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, Gümüşhane'nin altyapı ihtiyaçlarını karşılamak için yürütülen çalışmaların önemine vurgu yaptı.

İl genelinde tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımların da istişare edildiği ziyarette, bölgeye yönelik stratejik planlamaların da ele alındığı belirtildi.

Gümüşhane Şube Müdürü Baki Yalçın ise projelerin ilerleme süreci hakkında detaylı bilgiler verdi. İçme suyu isale hattı ve arıtma tesisi inşaatının ilerleyen aşamalarının masaya yatırıldığı görüşmede, projenin ilin su temini açısından önemine vurgu yapıldı.

Gümüşhane'nin altyapı ihtiyaçlarını karşılamak için yürütülen çalışmaların çok önemli olduğunu ifade eden Gümüşhane Belediye Başkanı Vedat Soner Başer; “Öncelikle nazik ziyaretlerinden dolayı Devlet Su İşleri (DSİ) 22. Bölge Müdürlüğü Trabzon heyetine teşekkür ediyorum. DSİ yetkililerine projelerde gösterdikleri hassasiyetten dolayı da ayrıca şehrim ve vatandaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum. Bugünkü toplantımızda ilin en kritik projelerinden biri olan içme suyu isale hattı ve arıtma tesisi inşaatının son durumunu ele aldık. Bununla beraber, Gümüşhane'de içme suyu projeleri başta olmak üzere devam eden altyapı yatırımları değerlendirip, Bahçecik Barajı İçme Suyu, Harşit çayı dere ıslahı ve şehir içi yan derelerin ıslah çalışması ile ilgili görüşmeler yaptık. İlin altyapı ihtiyaçlarının karşılanması noktasında yapılan bu iş birliği oldukça önemli. Ben bu anlamda DSİ 22. Bölge Müdürümüz Fatih Kişi’ye, Bölge Müdür Yardımcısı hemşehrimiz Ümit Yayla’ya ve DSİ İl Müdürümüz Baki Yalçın’abu önemli projelerin ilerleme sürecindeki emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER