Bilek Güreşçilerimiz madalyaya doymuyor

Gümüşhane'nin madalya koleksiyoncusu bilek güreşi sporcuları Kazakistan’da düzenlenen dünya şampiyonasından 7 madalya ile döndü.

Bilek Güreşçilerimiz madalyaya doymuyor

Kazakistan’ın Almata kentinde 25 Ağustos-3 Eylül 2023 tarihleri arasında 49 ülkenin katılımı ile düzenlenen dünya bilek güreşi şampiyonasında Gümüşhane’den Milli Takım Antrenörü Davut Altuntaş ve 8 sporcu katılım sağladı.

Şampiyona sonucunda sporcularımızdan 45 kilogram 18 yaş altı bayanlar sol kolda Zeliha Eryılmaz dünya üçüncüsü, 18 yaş altı erkekler 65 kilogramda Buğrahan Karasapan sol kolda dünya ikincisi, sağ kolda dünya üçüncüsü, 18 yaş altı erkekler 70 kilogramda sol kolda Muhammed Yasir Dalma dünya ikincisi, 23 yaş altı bayanlar 55 kilogramda Şükriye Yılmaz sol kolda dünya ikincisi, sağ kolda dünya birincisi, 23 yaş altı erkeklerde Berat Yıldırım sağ kolda dünya üçüncüsü oldu.

Şampiyonanın ardından Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu il temsilcisi ve milli takım antrenörü Davut Altuntaş, yaptığı açıklamada, “Sporcularımıza her türlü desteği veren Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. Bilek güreşinin, bizlerin bugünlere gelmesinde katkısı büyük olan rahmetli Muharrem Ateş abimizi de bu başarılar vesilesiyle rahmetle anıyoruz” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ESU
ESU - 6 ay Önce

Davut bey sizi kutluyorum, ahde vefa budur Gümüşhane ilinde bilek güreşi sporunu ilk kez şahsi çabaları ile geliştiren Muharrem Ateş i rahmetle anıyoruz mekanı cennet olsun nurlar içinde uyusun.

SIRADAKİ HABER