Köylerdeki çocuklar Badminton ile tanışıyor

Gümüşhane'de köy okullarında Badminton eğitimleri devam ediyor.

Köylerdeki çocuklar Badminton ile tanışıyor

'Orada Bir Köy Var Uzakta' projesiyle Gümüşhane'nin Torul ilçesine bağlı Aktaş İlkokulundaki öğrenciler Badminton ile tanıştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Badminton Federasyonu 81 ilde badmintonu yaygınlaştırmak ve köy okullarına destek olmak için başlattığı "Orada bir köy var uzakta" projesini 2021 yılında da sürdürüyor.

Proje kapsamında Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Federasyon İl Temsilciliği tarafından 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin başlamasıyla birlikte taşımalı sistemle 8 civar köyün çocuklarının eğitim gördüğü Aktaş İlk ve Ortaokulunda öğrencilere yönelik etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe katılan kurum antrenörleri tarafından okulun bahçesine kurulan file ve çocuklara dağıtılan raket ve toplarla çocuklara badminton eğitimi verildi.

Bakanlığın hayata geçirdiği projeyi Gümüşhane'deki köy çocuklarıyla buluşturmanın mutluluğu içerisinde olduklarını dile getiren yetkililer 7'den 70'e her insanın yapabileceği bu branşı sonuna kadar desteklediklerini belirtti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER