Üst Minikler Türkiye Boks Şampiyonları belli oldu

Türkiye Boks Federasyonunun faaliyet programında yer alan ve Gümüşhane’de 6 gün boyunca 557 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen ‘15 Temmuz Üst Minikler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’ sona erdi. 

Türkiye Boks Federasyonunun faaliyet programında yer alan ve Gümüşhane’de 6 gün boyunca 557 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen ‘15 Temmuz Üst Minikler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’ sona erdi. 

Aydın Doğan Spor Salonunda düzenlenen ve büyük ilgi gören şampiyona 20 sıklette final müsabakaları yapılmasıyla sona erdi.

Final müsabakalarının ardından madalya törenleri gerçekleştirilirken, Türkiye Boks Federasyonu Koordinatörü İsmail Nazlı, 20 sıklette finalleri gerçekleştirdiklerini, çok iyi müsabakalar olduğunu söyledi.

Burada dereceye giren sporcuların hemen kampa alınacağını ve 2 Ağustos’ta Gürcistan’da yapılacak Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edeceklerini kaydeden Nazlı, “Burada 80 kişi madalya aldı. En iyi dereceleri de inşallah oradan alacağız” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay da Üst Minikler Türkiye Şampiyonasının Gümüşhane’ye alınmasına katkı sunan herkese teşekkür ederek, “55 ilden 557 sporcu katıldı müsabakalara. 6 gün boyunca devam eden müsabakalarda binin üzerinde misafirimizi Gümüşhane’de ağırlamanın mutluluğunu, heyecanını yaşadık. Bizim gibi illerin bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapması heyecan ve mutluluk verici. İlimizde spora olan ilginin artmasını ümit ediyoruz. Sporun tabana yayılması konusunda bu tür organizasyonların çok ciddi katkı sunacağını ümit ediyoruz. Herşeyiyle güzel bir şampiyona ve güzel maçlar izledik. Bu şampiyonanın Türk sporuna katkı sunmasını umut ediyoruz” diye konuştu.

A ve B ringlerinde yapılan müsabakalar sonucunda İstanbul 9, Trabzon 9, Bursa 8, Bayburt 6, Kocaeli 6, Ankara 4, Erzurum 4, Ordu 4, Samsun 4, Kırıkkale 3, Yalova 3, Antalya 2, İzmir 2, Mersin 2, Uşak 2, Van 2, Adana 1, Burdur 1, Kırşehir 1, Iğdır 1, Kayseri 1, Muğla 1, Muş 1, Rize 1, Sinop 1 ve Tekirdağlı sporcular 1 madalya kazandı.

Müsabakalar sonucunda A ringinde 38,5 kilogramda Van'dan Ahmet Pekel, 41,5 kilogramda Bayburt'tan Özbek Türk, 44,5 kilogramda İstanbul'dan Kaan Ökten, 48 kilogramda Bayburt'tan Abdul Samet Saka, 52 kilogramda Ordu'dan Can Polat Efil, 56 kilogramda İstanbul'dan Ahmet Gündüz, 62 kilogramda Antalya'dan Mehmethan Kastan, 68 kilogramda Erzurum'dan Muhammet Furkan Karadağ, 76 kilogramda Bursa'dan Serhat Cengiz ve 90 kilogramda İstanbul'dan Serkan Çekçen birinci oldu.

B ringinde ise 40 kilogramda Ankara'dan Refik Kartal, 43 kilogramda Bayburt'tan Emre Yıldızoğlu, 46 kilogramda Erzurum'dan Enes Kanar, 50 kilogramda İstanbul'dan Can Üreyil, 54 kilogramda İstanbul'dan Abdulsamet Eroğlu, 59 kilogramda İstanbul'dan Muhammed Halil Doğru, 65 kilogramda İstanbul'dan Burak Canpolat, 72 kilogramda Bursa'dan İslam Azizov, 80 kilogramda Yalova Yusuf Aykalkan ve 105 kilogramda Adana'dan Hikmet Dağsuyu birinci oldu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406