Çimen Projelerini Tanıttı

AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen, 30 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde proje tanıtım toplantısı düzenledi. Çimen, Markakent Gümüşhane hedefi doğrultusunda hazırladıkları projelerle Gümüşhane’nin kısa zamanda adından sıkça bahsedilen bir il olarak bölgesel bir cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

Çimen Projelerini Tanıttı
AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen, 30 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde proje tanıtım toplantısı düzenledi. Çimen, Markakent Gümüşhane hedefi doğrultusunda hazırladıkları projelerle Gümüşhane’nin kısa zamanda adından sıkça bahsedilen bir il olarak bölgesel bir cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

Belediye Başkanlığı binasının en üst katında bulunan Teras Restoranda toplantısını gerçekleştiren Çimen’e, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç.Dr. Kemalettin Aydın, Belediye Meclisi adayları ve partililer eşlik etti.

Belediyeciliğin mahalli hizmetlerin en güzel ve verimli bir şekilde halka yansıtılmasını hedefleyen kamusal bir hizmet olduğunu vurgulayan Çimen, bu noktadan hareketle seçilmesi halinde Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yılını temsil eden 2018 yılına kadar gerçekleştirmeyi planladığı 36 proje ile Markakent Gümüşhane İçin 2029 Vizyon projeleri kapsamında 6 olmak üzere toplam 42 projesini tanıttı.

Projeleri tanıtmadan önce yaptığı konuşmada Belediyeciliğin AK Parti’nin işi olduğuna vurgu yapan Çimen, “Bizim kaynağımız millettir. Biz her zaman ve her şartta sırtımızı millete, yüzümüzü geleceğe dönüyoruz.” dedi.

Belediyecilikte ekol ve okul olma özelliği taşıyan AK Parti Belediyeciliğinden yoksun kentlerin AK Belediyecilik vizyonuna ihtiyacı olduğunu ifade eden Çimen, “Halkımızı odak alarak, tesis edeceğimiz yönetim anlayışımızda hiçbir ayrım yapmadan her kesimi kucaklayacağız. Halkımızın desteğini alarak projeler üretebilen yönetim anlayışımızla Gümüşhane’yi 2018, 2023 ve 2029 vizyonuyla 21.yüzyılın örnek ve seçkin bir kenti haline getirmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız.” diye konuştu.

Gelinen noktada hiçbir işin tesadüfe bırakılmaması gerektiğine vurgu yapan Çimen, Gümüşhane’nin son 12 yılıda kamu yatırımlarından aldığı pay ve desteğin 4,5 milyar liraya dayandığını belirterek, tüm Cumhuriyet Hükümetleri içerisinde bu oranda başka bir bereketli dönem yaşamayan Gümüşhane’nin önünde şimdi son bir merhale olarak AK Belediyecilik durduğunu söyledi.

Gümüşhane’nin önümüzdeki 10 yılını çok verimli bir şekilde kullanmak zorunda olduklarını belirten Çimen, “İlk hedef olarak önümüzde koyduğumuz 2018 periyodunda şehrin temel tüm altyapı ve çevre düzenlemesi sorunlarını çözüme kavuşturarak ikinci aşamaya geçmeyi öngörüyoruz.” diye konuştu.

Markakent Gümüşhane hedefi doğrultusunda hazırladıkları projelerle Gümüşhane’nin kısa zamanda adından sıkça bahsedilen bir il olarak bölgesel bir cazibe merkezi haline geleceğini ifade eden Çimen, her anlamda yaşanabilir bir şehir için hazırlanan projelerin yanında katılımcı, kültürel, sosyal, hizmet odaklı ve çevre dostu bir belediyecilik hizmeti vereceklerini söyledi.

Çimen, bütün bu projeleri önce milletten aldığı güçle, sonra da Başbakan, Bakanlar ve Milletvekillerinin desteği ile gerçekleştireceğini de sözlerine ekledi.

Çimen’in hazırladığı proje kitapçılarını önümüzdeki hafta başından itibaren vatandaşlara dağıtılacağı öğrenildi.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen’in projeleri şu şekilde:

YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR İÇİN 2018 PROJELERİ:
1.    Bahçecik İçme Suyu Projesi
2.    Kentsel Dönüşüm Projesi
3.    Öğrenci Yaşam Merkezi Projesi
4.    Battı-Çıktı Projesi
5.    Yürüyen Merdiven Projesi
6.    Yeni Otogar Projesi
7.    Tünel Otopark Projesi

GÜÇLÜ EKONOMİ GÜÇLÜ GÜMÜŞHANE PROJELERİ:
1.    AVM Projesi
2.    Alışveriş Caddesi Projesi
3.    Ahmet Ziyaüddin Kongre ve Kültür Merkezi Projesi
4.    Kuşakkaya Seyrangahı ve Ağaçlandırma Projesi
5.    Süleymaniye Kayak Merkezi ve Teleferik Projesi
6.    Bağlarbaşı ve Otogar Sanayilerinin Taşınması Projesi
7.    Yeni Pazar Yeri Projesi
8.    Sebze ve Meyve Hali Projesi
9.    İtfaiye Projesi
10.    Mezbahane Projesi

SOSYAL ALAN PROJELERİ:
1.    Gençlik Merkezi ve Şehir Meydanı Projesi
2.    Halgent Şelalesi Projesi
3.    Mesire Yeri Projesi

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ
1.    Sema Doğan Parkının Yenilenmesi Projesi
2.    Süleymaniye Mahallesi Tarihi Hamam Restorasyonu Projesi
3.    Hayvan Barınağı Projesi
4.    Hayvanat Bahçesi Projesi
5.    Mobil Gasilhane ve Aşevi Projesi
6.    Hobi Bahçeleri Projesi
7.    Sosyal Yardım Projesi
8.    Memur ve Çalışan Anneler İçin Belediye Kreşi
9.    Belediyeye Beyaz Masa Kurulması
10.    Gümüşhane Belediyesi Meslek Edindirme Kursları

BENİM MAHALLEM BENİM HAYATIM PROJELERİ
1.    Modern Altyapı ve Kanalizasyon Projesi
2.    Yer altı Çöp Konteyneri Projesi
3.    Peyzaj Düzenleme Projesi
4.    Her Mahalleye Çocuk Parkı Projesi
5.    Muhtar ve Taziye Evi Projesi
6.    Hasanbey Mahallesi için Okul ve Sağlık Ocağı Projesi

MARKAKENT GÜMÜŞHANE İÇİN 2029 VİZYON PROJELERİ:
1.    Gümüş’ten Hane Projesi
2.    Dünya Maden Forumu Gümüşhane
3.    Kendine Yeten Belediye Projesi
4.    Şehri Genişletme Projesi
5.    Zafer Meydanı Kültür Sokağı
6.    Zafer Meydanına Kentsel Dönüşüm
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2014, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER