Gümüşhaneli Kadınlardan Çimen'e Tam Destek

AK Parti Gümüşhane Kadın Kolları İl Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle program düzenledi. Programa eşiyle birlikte katılan Belediye Başkan adayı Ercan Çimen’in kadınlara yönelik projelerini anlatması büyük heyecan uyandırdı.

Gümüşhaneli Kadınlardan Çimen'e Tam Destek
AK Parti Gümüşhane Kadın Kolları İl Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle program düzenledi. Programa eşiyle birlikte katılan Belediye Başkan adayı Ercan Çimen’in kadınlara yönelik projelerini anlatması büyük heyecan uyandırdı.

Gökırmak Düğün Salonunda gerçekleştirilen programa Milletvekili Doç.Dr. Kemalettin Aydın, AK Parti AR-GE Genel Başkan Yardımcısı, MKYK Üyesi ve Başbakan Danışmanı Emine Çift, AK Parti Gümüşhane Kadın Kolları Başkanı Şükriye Karabulut Orhan ve yöneticileri, AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen ve eşi Gülsen Çimen ile 500’ü aşkın bayan misafir katıldı.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şükriye Karabulut Orhan’ın sunuculuğunu gerçekleştirdiği etkinlikte bir konuşma yapan AK Parti MKYK Üyesi ve Başbakan Danışmanı Çift, siyasal hayatta kadınların önemine vurgu yaparak, AK Parti ile birlikte bu alanda gerçekleştirilen devrim niteliğindeki radikal uygulamaları detaylı bir şekilde anlattı.

“AK BELEDİYECİLİKLE YENİ BİR DEVİR BAŞLAYACAK”

Çift’in ardından yoğun alkışlarla kürsüye gelen Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen ise AK Belediyecilikle birlikte Gümüşhane’de yeni bir devrin başlayacağını belirterek, Belediye olarak kadınlara yönelik hayata geçirecekleri projelerini anlattı.

“KADINLARIMIZ DEĞİŞİMİN EN GÜÇLÜ ÖNCÜSÜDÜR”

Konuşmasında Gümüşhaneli kadınların değişimin en güçlü öncüsü konumunda olduğunu belirten Çimen, “Şehrimizin geleceği için hanım kardeşlerime güveniyorum. Onların desteğiyle, Gümüşhane’yi hanım zarafetiyle imar ederek, marka kent hedeflerimizi bir bir hayata geçireceğiz.” dedi.

“CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR’ MÜBAREK SÖZÜ, TOPLUMUMUZDA BİN YILDIR BİZLERE YOL GÖSTERİYOR”

Gümüşhane kent merkezinde bütünüyle kadınlara yönelik olarak hizmet verecek bir konağı belediye imkanlarıyla hayata geçireceklerini ifade eden Çimen, “Gümüş Hanımeli Konağı projemizle hanım kardeşlerime burada verdiğim sözü 2014 yılı içinde öncelikle hayata geçireceğim. Kadınlar, toplumumuzda değişimin ve gelişmenin en temel dinamiği durumundadır. Onların hakkı asla ödenemez. Peygamber Efendimizin, ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ mübarek sözü, toplumumuzda bin yıldır bizlere yol gösteriyor. AK Parti olarak kadınlarımıza karşı hep önceliğimiz olmuştur, olmaya da devam etmektedir. Kadına karşı pozitif ayrımcılık bizimle birlikte AK Parti ile anılan bir uygulama olmuştur. Kadınlarımız geleceğimiz olan evlatlarımızın, AK nesillerin teminatıdır. Çalışan kadınlarımız için, belediye kreşi ile yine kadınlarımız için Belediye meslek edindirme kursları projelerimiz tek tek hayata geçecek. Benim mahallem, benim hayatım projesi altında her mahallemizde açılacak spor komplekslerimizi, annelerimizin ve çocuklarımızın hizmetine sunacağız. AK Belediyecilik ile şehrimizde hayata geçirilecek olan yaklaşık 42 projemizin her biri Gümüşhane’de insan odaklı, hizmet odaklı belediyeciliğin nasıl olduğunu ortaya koyacak. AK Belediyecilik ile şehrimiz kısa zaman içinde ‘Kadın Dostu İl’ statüsüne kavuşacaktır. Her mahalleye yürüyen merdiven projemizle, insanımızın belini büken ömür törpüsü ilkel merdivenler tarihe karışacak 31 Mart sabahı inşallah yepyeni bir devrin başlangıcı olacak, insanımız için çağdaş hizmetlerin önü bir bir açılmış olacaktır. Bu vesile ile tüm kadınlarımıza, buradaki hanım kardeşlerime ve bacılarıma hürmet ve saygılarımı ifade ederek, tüm hanım kardeşlerimin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.” diye konuştu.

Etkinliğe katılan bayanların şehirde ve mahallelerinde olmasını istedikleri hizmetlerle ilgili taleplerini tek tek dinleyerek ajandasına not eden Çimen, tüm katılımcılara gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü teşekkür etti.

Halkoyunları gösterisinin ardından eğlence programı ile devam eden etkinlikte Başkan Adayı Çimen, eşi Gülsen Çimen’le birlikte bütün masaları tek tek ziyaret ederek, konuklarıyla hasbihal etti.
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2014, 22:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER