Özdenoğlu konağı açıldı

Gümüşhane Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Birimi olarak faaliyet gösterecek olan tarihi Özdenoğlu Konağı yapılan tadilattan sonra hizmete açıldı.    

Özdenoğlu konağı açıldı

Gümüşhane Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Birimi olarak faaliyet gösterecek olan tarihi Özdenoğlu Konağı yapılan tadilattan sonra hizmete açıldı.    

Özdenoğlu Konağının Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında eğitim öğretim veren aşçı, pastacı ve servis elamanı yetiştiren Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine uygulama birimi olarak verilmesi İl Genel Meclisinin 2017 yılı Kasım ayı toplantısında gündeme gelmişti. Gümüşhane Valisi Okay Memiş, toplantıya katılarak Meclis üyelerine konuyla ilgili düşüncelerini aktarmış ve İl Özel İdaresi mülkiyetinde bulunan ve uzun yıllardan beri turizme hizmet veren tarihi Özdenoğlu Konağının kira sözleşmesinin sona erdiğini, burayı Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine uygulama birimi olmasını istediklerini söylemişti. 

İl Genel Meclisinde alınan kararla Gümüşhane Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine uygulama birimi olarak verilen Özdenoğlu Konağı, yapılan tadilatın ardından 11 Mayıs 2018 tarihinde özel öğrenim gören öğrencilerin katıldığı yemek programı ile açıldı. 

Konuyla ilgili bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Konağı devraldıktan sonra okulumuzun döner sermayesi işletmesini kurduk. Konağın hem tadilatını yaptırdık hem de donatımını yeniledik ve personel alımını gerçekleştirdik. Bu süreçte bize vermiş oldukları desteklerinden dolayı Valimiz Sayın Okay Memiş'e, Gümüşhane İl Genel Meclis Başkanı ve üyelerine teşekkür ederim. Ayrıca konağı işleterek ilimize hizmet verecek ve personel yetiştirecek olan okul yönetici ve öğretmenlerine başarılar dilerim. Konak ilimize hayırlı olsun” dedi.

Okul Müdürü Hamit Tanış da “Özdenoğlu Konağı 11 Mayıs itibariyle tüm halkımıza açıktır. Sabah 08.00'den akşam 23.00'e kadar açık olan konağımızda 8 personel Usta Öğretici statüsünde aşçı, pastacı ve servis elamanı olarak çalışıyor. 18 öğrencimiz 6 ay sürecek İşletmede Beceri Eğitimini konakta yapacak. Konakta öğrencilerimiz öğrendikleri mesleki bilgilerini uygulama fırsatı bulacaklar. İlimize hem hesaplı hem de kaliteli hizmet sunacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica