banner459

GÜMÜŞDER’den eğitimciler buluşması

Sultanbeyli Gümüşhane İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma Derneği (GÜMÜŞDER) bir süredir düzenlediği hemşeri buluşmaları programlarında bu hafta hemşeri eğitimcileri bir araya getirdi.

GÜMÜŞDER’den eğitimciler buluşması
Sultanbeyli Gümüşhane İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma Derneği (GÜMÜŞDER) bir süredir düzenlediği hemşeri buluşmaları programlarında bu hafta hemşeri eğitimcileri bir araya getirdi.

Sultanbeyli ilçesindeki kamu ve özel eğitim kurumlarında görev yapan idareci ve öğretmenler ile yine ilçedeki camilerde görev yapan hemşeri imam hatipler dernek merkezinde ki kahvaltıda bir araya geldi.

Program kahvaltının ardından 15 Temmuz darbe girişimi süreci ile şehitler konulu slayt gösterisiyle başladı. Sultanbeyli Veysel Karani Camii İmam Hatibi Mustafa Korkmaz’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti yapması ve ardından dua yapılan etkinlikte Dernek Eğitim Komisyonu Başkanı Hasan Alkan açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı Abdulkerim Yıldız, konuşmasında derneğin faaliyetlerini özetlerken özellikle eğitim alanında çalışmaları katılımcılara aktardı. Yıldız, konuşmasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokollerle halk eğitim bünyesindeki bir çok kursu dernek merkezinde açarak hemşerilerimizin bilgi birikimlerine destek ve belge almalarını sağladıklarını, bu kurslar memleketimizde uygulama alanı bulan arıcılık, ceviz yetiştiriciliği, seracılık ve meyve yetiştiriciliği kursları, kişisel gelişim için bilgisayar kursu, kültürümüzün tanıtımı ve devamı için bağlama, yöresel folklor kursları, hemşehrilerimize meslek edindirmek için ise emlak danışmanlığı kursları açtıklarını, kurs sonunda katılımcılara MEB onaylı sertifika verildiğini söyledi.

Gençler için KOSGEB onaylı girişimcilik kursu açıldığını ve iş kurmak isteyen gençlerie sertifika kazandırıldığını vurgulayan Başkan Yıldız, konuşmasında 2017 yılında bu çalışmalar yanında değerler eğitimi adı altında bir dizi sohbet halkaları kuracaklarını, bu sohbetlerle hemşerilerimizin manevi değerlerini pekiştireceklerini söyledi.

Yıldız bu çalışmalarda desteklerini esirgemeyen başta Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, dernek eğitim komisyonuna, dernek yönetime, programlara katılan tüm hemşerilerine teşekkür etti.  

Programa katılan Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar ise hemşeri derneklerinin önemine vurgu yaparak, metropollerde yaşayan hemşerilerin kişisel gelişimini artıran çalışmaların önemli olduğunu dile getirdi ve bu çalışmaları yapan dernek başkanı ve yönetimini tebrik etti.

Programa Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar beraberinde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Kara, Bünyamin Tosun, Okul müdürleri, okul müdür yardımcıları ve öğretmenler, Sultanbeyli İlçesindeki camilerde İmam Hatiplik yapan imam Hatipler.  Özel Bilgecihan Koleji müdürü Oguzhan Onuk, İlçede faaliyet gösteren hemşeri sürücü kursları Altınay, Bilgin ve Yurt Sürücü Kursları yöneticileri ile okul servis taşımacılığı yapan hemşeri firmalar Görel ve Aytürk firma temsilcileri katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner408

banner406

Gümüşhane Pestil Köme