Birol Boz: Gümüşhane tek yürek olacak

İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Genel Başkan Adayı Birol Boz, tüm enerjilerini dünya Gümüşhanelilerine ayıracaklarını söyledi.

Birol Boz: Gümüşhane tek yürek olacak

Yaptığı açıklamada Gümüşhane’nin her renginin garantileri, muhabbetleri altında olacağını vurgulayan Boz, “Tüm enerjimizi günlük kısır çekişmelere değil bu şehrin gurbetçi gençlerine büyük şehirlerde hayatını idame ettirmeye çalışan öğrencilerine sıladaki yaşlısına hatta yurtdışındaki gurbetçisine ez cümle tüm dünya Gümüşhanelilerine ayıracağız” dedi.

“Projelerimiz tüm Gümüşhane Camiasını heyecanlandıracak”

Tüm Gümüşhane Sivil toplumunu yeni bir soluk için yeni bir vizyona davet eden Boz, “Artık gün sonu gelmez günlük dedikodular, kısır çekişmelerle Gümüşhane’mizin enerjisini yok yolunda tüketme günleri bitmiştir. Yeniden, yeni bir yol ve ekiple yeni bir sayfa açma günüdür. Bu vesileyle her biri alanında otorite yeni ekibimizle hazırladığımız Gümüşhane Sivil Toplumu projelerimizi ilerleyen günlerde açıklayacağız. Gümüşhane sivil toplumu adına rekabeti liyakat üzerine inşa edeceğiz. Gümüşhane’ye daha iyi hizmete vesile olan kimse bizden daha liyakatlisi o’dur. Şiarımız tamamen budur” diye konuştu.

“Dersimizi çalıştık”

Gümüşhane’nin lobi ve savunuculuk faaliyetleri için gereken haritalamayı yaptıklarını dile getiren Boz, “Gümüşhanemiz adına yurtiçinde ve yurtdışında bölgesel yatırım mekanizmalarının harekete geçirilmesi için gereken akil adamlarımızı belirledik. Eser dernekçiliğini yeniden şehrimize kazandıracağız. Gümüşhane’nin tüm ilçelerine Kürtün’e Torula’a Köse’ye, Kelkit’e Şiran’a yönelik kalkınma, yardımlaşma ve dayanışma programları yürüteceğiz. Şehirlerde yaşayan hemşehrilerimizi de sosyoekonomik gruplar bazında destekleyeceğiz. Bu şehrin genci, kadını, yaşlısı, gurbetçisi aidiyet hissettiği bir federasyona kavuşacak” ifadelerini kullandı.

“Gümüşhane’yi yeni bir soluğa davet ediyorum”

Yeniden tüm hemşehrilerini Gümüşhane için niyet ettikleri bu yeni soluğa davet eden Boz, “Hemşehrilerimizin günlük hayatlarına dokunan, ikinci, üçüncü kuşaklarımızın aidiyetlerini yeniden tesis eden, enerjisini tümüyle Gümüşhane’nin temsiline ayıran bu yeni yolda hep birlikte yürümeye çağırıyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamit ORDU
Hamit ORDU - 2 ay Önce

Tebrikler başkanım. Başarmak başaracağım demekle başlar şahsınızı çocukluğumuzdan bu günekadar tanıyan biri olarak azminize ve çalışkanlığınıza hayranım gönülden inanıyorumki tüm projelerinizi başarı ile hayata geçireceksiniz.

SIRADAKİ HABER