AGD Mekke’nin Fethi Programı düzenleyecek

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Gümüşhane Şubesi her yıl olduğu gibi bu yıl da 31 Aralık’ta Mekke’nin fethi programını gerçekleştirecek.

AGD Mekke’nin Fethi Programı düzenleyecek

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenecek program saat 19.00'da başlayacak.

Kur'an-ı Kerim tilaveti, sinevizyon gösterisi, tiyatro gösterisi ve kum sanatı gösterisinin yapılacağı programa konuşmacı olarak Doç.Dr. Abdurrahman Altuntaş katılacak.

Türkiye’nin 81 ili ve yüzlerce bölgesinde AGD tarafından Mekke’nin Fethi’nin 1391.yıldönümü programını büyük bir coşkuyla gerçekleştirileceğini kaydeden AGD Gümüşhane Şube Başkanı Naci Şenel, yıllardır Mekke’nin Fethi programı düzenlendiklerini hatırlatılarak “Mekke’nin Fethi’ni her yıl olduğu gibi aynı coşkuyla sesimizin ulaştığı tüm dünyadaki hanelerde kutlamak gayesindeyiz. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke, İslam ordularınca Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicri ya da miladi yıl dönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmaktan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz” ifadelerini kullanarak herkesi programa davet etti.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER