AK Parti’nin teşkilat akademisi başlıyor

AK Parti Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığınca düzenlenecek Teşkilat Akademisi eğitimleri “Türkiye Yüzyılı” konseptiyle Gümüşhane ve 81 ilde yapılacak.

AK Parti’nin teşkilat akademisi başlıyor

Üç kademe il ve ilçe yönetimlerini kapsayacak eğitimlerde 93 bin teşkilat mensubuna çeşitli alanlarda dersler verilecek. Eğitimlerin ana teması “Türkiye Yüzyılı” olacak. İlk eğitimler 5-6 Kasım tarihlerinde 34 ilde gerçekleştirilecek.

İlki 6 Kasım Pazar günü 09.30-13.30 saatleri arasında Gümüşhane Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek programda Milletvekili Cahit Özkan “Türkiye Yüzyılı”, Milletvekili Erol Kaya “Seçim 2023” ve Gazeteci-Yazar Hikmet Genç “medya” konularında eğitimlerini yapacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Av. Celalettin Köse, “AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ve AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen ve yönetiminin koordinatörlüğünde Türkiye çapında başlatılan teşkilat içi eğitim programının Gümüşhane ayağını bu hafta sonu başlatıyoruz. Birbirinden değerli katılımcıların yer alacağı bu eğitim programında bilgi ve tecrübe aktarımı ile teşkilat mensuplarımız her alanda yetkinlik sahibi olacaklardır. 81 ilde başlatılan bu program neticesinde parti teşkilatlarımız ve yöneticilerimiz, 4 farklı alanda çok kapsamlı bir eğitim programına tabi tutulacak, bu eğitimlerle AK Parti teşkilatlarımızı 2023 seçimlerine doğru daha hazır bir hale getireceğiz inşallah. AK Parti kurumsal olarak teşkilat içi eğitimlere ve parti yöneticilerimizi sosyal hayata hazırlayacak eğitimlere her zaman önem vermektedir.” dedi.

Teşkilat Akademisi adı verilen eğitimlerin tüm Türkiye’de daha önce 2 kez yapıldığını ve bunun 3. dönem olacağını kaydeden Köse, “Eğitimler, alanında uzman ve kamuoyunun da çok iyi tanıdığı isimler tarafından verilecek. Eğitim içeriğine bağlı olarak, MYK/MKYK üyelerimiz, Bakanlarımız, Bakan Yardımcılarımız, Milletvekillerimiz, uzman eğitimciler, akademisyenler ve gazeteciler 4 ana ders başlığında eğitim verecek. AK Parti, yeni yüzyıla, Türkiye Yüzyılı’na hazırlanıyor. Eğitimlerimizin ana konsepti Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Türkiye Yüzyılı üzerine olacak. Tüm partimiz tam odak çalışıyor. Önümüzde çok önemli bir seçim var. Teşkilatlarımızın tüm hazırlığı buna yönelik” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER