Dünya Temizlik Günü Süleymaniye Mahallesinde gerçekleştirilecek

Her yıl Eylül ayında kutlanan Dünya Temizlik Gününde Let's Do It ! (Haydi Yapalım) hareketi geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Gümüşhane’de temizlik etkinliği gerçekleştirecek.

Dünya Temizlik Günü Süleymaniye Mahallesinde gerçekleştirilecek

Let’s Do It Türkiye 2022 yılında 81 ilde 239 temizlik noktasında 116 binden fazla gönüllüye ulaşarak katı atık toplama hareketi gerçekleştirmişti.

Ulusal çapta gerçekleştirilen bu etkinlik ile çöp körlüğü mücadelesinde önemli bir adım atılarak kitlesel farkındalık oluşturuldu.

Haydi Yapalım Derneği, her yıl Eylül ayında Dünya Temizlik Gününü organize ederek Türkiye’nin dört bir yanında bu hareketi yaygınlaştırmakta.

Bu yıl gerçekleşecek olan Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan temizlik etkinliği Gümüşhane’de 16 Eylül Cumartesi günü saat 10.30’da kentin eski yerleşim yeri olan tarihi Süleymaniye Mahallesinde yapılacak.

Toplanma yeri Gümüşhane Belediyesi önünde saat 10.00 olarak belirlenen programda ulaşım Belediye Otobüsleri tarafından sağlanacak.

TEMA Vakfı, Gümüşhane Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi ve Orman İşletme Müdürlüğü'nün desteklediği etkinliğe tüm vatandaşlar davet edildi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
kenan okumuş süleymaniyee
kenan okumuş süleymaniyee - 1 hafta Önce

BU ETKİNLİĞE CANI GÖNÜLDEN DESTEK VERİYORUM SELAMLAR...

ABDULBAKİ TURAN
ABDULBAKİ TURAN - 1 hafta Önce

ÇEVREYİ GÖKTEN YAĞANLAR DEĞİL, YERDE DURANLAR KİRLETİYOR. BU İNSANLARA ÖNCE KİRLETMEMEYİ ÖĞRETMEMİZ GEREKİR, SİGARA İÇEN KOPUNU-PAKETİNİ,YİYECEĞİNİ YİYEN ELİNDE NE KALDI İSE, ÇÖPE ATMAMIZ GEREKEN HER NE VARSA RASTGELE YERE BIRAKIRSAK ÇEVREYİ TEMİZLEMEKLE BAŞA ÇIKAMAYIZ. BU İNSANLARA BÜYÜKTEN KÜÇÜĞE BU SORUMLULUĞU, ÇÖP KUTUSUNU BULANA KADAR ELİNDEKİNİ YERE ATMAMAYI ÖĞRETMELİYİZ.

SIRADAKİ HABER