Gümüşhane’de ilki Şiran’a açılıyor

Gümüşhane’nin ilk Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Marketi ilk Şiran’da açılacak.

Gümüşhane’de ilki Şiran’a açılıyor

Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türkiye genelinde şubeleşme yönünde attığı adımları sonrası Gümüşhane’de ilk mağazası Şiran ilçesinde açılıyor.

Ankara Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Köksal Gül ve Gümüşhane Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Genel Başkanı Serkan Kaya’nın girişimleri sonrası Gümüşhane’de ilk olarak Şiran’da açılacak olan Tarım Kredi Kooperatifi Marketi çiftçiden alınan ürünleri vatandaşlara ulaştıracak.

Şiran’a böyle bir kurumsal marketin kazandırılmasından dolayı mutlu olduğunu dile getiren Ankara GÜDEF Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Köksal Gül, “Türkiye’de zincir market haline gelmek için start veren Tarım Kredi Kooperatif Marketi’nin Gümüşhane sınırlarında olmasını çok istiyorduk. Çiftçiden direk alınan kaliteli ve ekonomik ürünlerin hemşehrilerimize ulaşması çok önem arz etmekte idi. Bizler bu konuda ön ayak olarak Gümüşhanemizde ilk olarak Şiran’a kazandırmasına vesile olduk. İnşallah kısa süre içerisinde tüm ilçelerimizde ve il merkezimizde bu mağazalar olur. Bu süreçte her daim destek olan ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya ve Tarım Kredi Kooperatifi yönetimine canı gönülden teşekkür ederim. Şiran’da büyük dükkan bulmak zordu. Bu konuda büyük fedakarlık yaparak dükkanını kiraya veren Birol Taştan’a özellikle teşekkür ederim. Şiran ilçemizde gerek istihdama gerek hemşehrilerimizin daha ekonomik ürünler alabilmesine katkı koyabildiysek bu bizim için en büyük kazanımdır. Gümüşhane ve Şiran halkının duası bizleri mutlu ediyor. Kasım ayı içerisinde marketimiz inşallah açılacaktır. Tekrardan marketimizin Şiranımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Mağazanın açılışı 25 Kasım Çarşamba günü saat 10.00'da Karaca Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi No: 23/3 Şirabn adresinde gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER