Haydi Gümüşhane yüzme bilmeyen kalmasın!

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilen "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi tüm Türkiye'de olduğu gibi Gümüşhane’de de başarıyla devam ediyor.

Haydi Gümüşhane yüzme bilmeyen kalmasın!

Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yüzme havuzunda yüzme bilmeyen, öğrenmek isteyen herkese yönelik faaliyetler gerçekleştiriliyor. Alanında uzman antrenörlerin yönetiminde sistematik bir şekilde ilerleyen çalışmalarla yüzme öğrenen kişi sayısında da yılsonuna kadar önemli rakamlara ulaşılması hedefleniyor. 

Sporun tabana yayılması ve yaygınlaştırılması noktasında gerçekleştirilen faaliyetlerin önemine değinen Gençlik ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay, “Proje kapsamında gençlerimizin tamamına, insan sağlığına birçok faydası bulunan özellikle de gelişim çağındaki çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek olan yüzme sporu öğretilerek sağlıklı bir neslin yetiştirilmesini hedefliyoruz. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızı fiziksel, zihinsel, mental ve sosyal yönden faydaları ile birçok payda altında bir araya getiren yüzme sporunda buluşmaya davet ediyorum" dedi.  

Detaylı bilgi için:  0456 213 10 48

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2021, 21:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER