Kasaba Atölyesi açılıyor

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası, Kelkit Belediyesi ve Kelkit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ortaklığı ile kurulan, DOKA tarafından desteklenen ve yalnızca kadınların ürünlerinin yer aldığı “Kasaba Atölyesi” mağazası açılıyor.

Kasaba Atölyesi açılıyor

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) 2020 yılı coğrafi işaretli ürünler mali destek programı kapsamında desteklenen projenin özü Kelkit ilçesinde Orta Asya’dan günümüze kadar gelen ve en iyi ustanın bile 15 günde 3 metrekare dokuyabildiği Coğrafi İşaret Belgeli Kelkit Zilli Kilimi oluşturuyor.

Proje kapsamında bugüne kadar yalnızca kadınlardan oluşan ilçenin ilk ve tek kadın kooperatifi olan Kasaba Atölyesi Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi kurulmuş, kooperatifçilik, yönetim, satış, pazarlama eğitimleri verilmiş, hediyelik eşya üretimi için eğitim, malzeme teçhizat alımı ve üretimi yapılmış Zilli Kilim ve motifleriyle onlarca çeşit alternatif inovatif tasarım ürünü yapılmıştı.

Bölgedeki diğer coğrafi işaretli ürünlerin satışının da yapılacağı proje kapsamında hazırlanan mağazanın açılışı 23 Haziran'da saat 14.00'da Cumhuriyet Mahallesi Hal Sokak No:27/E (Pazaryeri, Aile Hekimliği Binası) adresinde gerçekleştirilecek.

Etkinlikte resim sergisi, kadın eli el emeği göz nuru sergisi, satış etkinliği ve ikramlar gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER