Vakumlu Saklama Kabı Nedir?

Vakumlu Saklama Kabı Nedir?

Vakumlu saklama kabı diğer saklama kaplarına göre hava almama özelliğine sahip olduklarından dolayı sağlıklı ürün saklamakta tercih edilir. Vakum teknolojisi ile kabın içindeki hava akışını durduran saklama kabı, içindeki ürünlerin hava ile temasını keserek uzun ve sağlıklı ürünler saklama ihtiyacımızı karşılarlar.

Vakumlu saklama kabı fiyat olarak diğer ürünlerden dezavantajlı gibi görünse de sağlık ve kullanım rahatlığı açısından fiyat/performans ürünü olarak anılabilir. Vakumlu saklama kabı içine saklanan ürünün kullanım ömrünü 2 ve 4 kat arası artırmaktadır.

Vakumlu Saklama Kabı Kullanım Alanları

Vakumlu saklama kabı çeşitli baklagil, pirinç, bulgur vb. ürünlerin saklanmasında; taze meyve sebze gibi tazeliğinin bozulmasını istemediğimiz çeşitli ürünlerin saklanması ve korunmasında kullanılır. İçine yerleştirilen ürünlerin taze kalmasının yanında besin değerinin vitamin ve mineral bakımından azalmasını önler.

Kuru gıdaların halk arasında kelebeklenme diye tabir edilen böcek oluşturmasına engel olur. Hayat kolaylaştıran bu ürün her mutfakta bulunması gereken bir ihtiyaç haline gelmiştir. Vakumlu saklama kabı fiyatı ve ürün özellikleri hakkında merak ettiklerinizi https://panamart.com.tr/saklama-kaplari adresinden öğrenebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER