Grup Seyir - Yeniden

Doktor yazdı, Akgül seslendirdi

Gümüşhane'de kadın doğum uzmanı olarak görev yapan Seyhani Kalender’in yazıp bestelediği ‘Yeniden’ isimli parça Gümüşhaneli sanatçı İrfan Akgül tarafından seslendirildi. 

Başta youtube olmak üzere sosyal paylaşım siteleri ile müzik kanallarında yayınlanan klip SİMAY müzik etiketiyle müzikseverlerle buluştu.

Ünlü türkücü merhum Kıvırcık Ali’den saz dersleri alan ve bugüne kadar festivaller, yerel ve ulusal kanallardaki programlarda defalarca sahne alan Gümüşhane’nin Torul ilçesi nüfusuna kayıtlı sanatçı İrfan Akgül tarafından seslendirilen parçada Kalender de nakaratlarda Akgül’e eşlik etti.

Gümüşhane Devlet Hastanesinde 8 yıl uzman hekim olarak görev yaptıktan sonra kendi muayenehanesini açan ve özel bir üniversitede Hukuk fakültesi okuyan Kalender’in kayıtlı 249 bestesi bulunuyor.

Bestelerini ud ve bağlama ile yapan, birçok müzik aleti de çalabilen Kalender, babasının kabak kemane ustası olması dolayısıyla küçük yaşlardan bu yana müziğin yaşamında büyük yeri olduğunu söyledi.

Bugüne kadar bestelerinden 4'üne arkadaşlarıyla kurdukları Grup Seyir olarak klip çektiklerini kliplerden 2'sinin yayında olduğunu ifade eden Kalender, 3 hafta önce youtube'de paylaşılan videonun izlenme sayısının 30 bini geçtiğini söyledi.
 

YORUM EKLE