10 Kasım mesajları

Gümüşhane'de 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’inci yılı nedeniyle yayımlanan mesajlar.

10 Kasım mesajları

VALİ KAMURAN TAŞBİLEK

“Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde, bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.

Aziz Milletimizin, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği var olma ve yeniden yükselme mücadelesinin muhteşem destanı olan Kurtuluş Savaşı’yla ortaya koyduğu 'Ya İstiklal Ya Ölüm' iradesi, Cumhuriyet’in ilanıyla pekişmiş ve perçinlenmiştir.

Cumhuriyetimizi bu toprakların tüm renkleri ile kaynaştırarak milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başarmış olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yokluk içinde var olma mücadelesini tüm dünyaya da göstermiştir.

Bugün bizlere düşen; bir olarak, birlik olarak hareket etmek ve aziz devletimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve düşünceleri ışığında, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşımaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha şükran ve rahmetle anıyorum.”

MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ

“Türk milleti, tarihin her döneminde insanlığa büyük değerler kazandırmış, ismini altın harflerle yazdırmış ve tarihe yön verme başarısını göstermekle birlikte büyük devlet adamları yetiştirmiştir. 

1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı İstiklal Harbi'ni, 1923'te Ankara'da Cumhuriyeti kurarak, aziz milletimizin de desteğiyle zafere ulaştıran Mustafa Kemal Atatürk, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker, büyük bir devlet adamıdır. Onun "en büyük eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti bugün güçlenmeye ve büyümeye devam ederken; ecdadımızın her dönemde önüne çıkan engelleri birlik ve beraberlik içinde aştığını, milli ve manevi değerlerini her şart altında yaşattığını, inandığı yoldan asla dönmediğini, istiklal ve istikbaline canı pahasına sahip çıktığını da asla unutmamalıyız.

Devletimiz ve milletimiz el ele, Cumhuriyetimizin 100. yılında daha büyük ve müreffeh bir Türkiye'nin mücadelesini veriyoruz. Darbelere, terör saldırılarına ve işgal girişimlerine karşı milletçe kenetlenerek, gücümüze güç katarak kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 81. yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bütün Şehitlerimizi ve Gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyoruz.” 

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin yıl dönümünde saygıyla anıyoruz. 

Eşsiz fedakarlıklarıyla, üstün askeri yönetimi, kararlı duruşuyla başarılı bir lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edinen Gazi Mustafa Kemal Atatürk milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yollardan başarı ve zaferlerle dönmeyi başarmış ve  müşterek bir ideal etrafında toplanan milletimizle  bunu taçlandırarak Cumhuriyeti kurmuştur. Bize armağan edilen Cumhuriyetimizi bu toprakları ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz. Milli ve manevi değerlerini her koşulda yaşatma kararlılığı ile her dönemde önüne çıkan engelleri birlik ve beraberlik içerisinde bertaraf ederek ülkemize canımız pahasına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Milli iradeye sahip çıkılması, demokrasinin güçlendirilmesi ve cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümü olan 2023 hedeflerine ulaşılması için yılmadan, yorulmadan çalışılmaya devam edileceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanı uğruna fedakarca şehit ve gazi olan kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz.”

REKTÖR PROF.DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin onurlu yürüyüşünde en büyük rehber olmuş, en zor şartlarda bile eşine az rastlanır azim ve kararlılık örneği göstermiştir. Atatürk'ün açtığı yolda yürüyen, gösterdiği hedeflere ulaşma ve daha ileriye götürme kuvvetini damarlarında hisseden Türk insanı, kendisine yakışan başarıyı, birlik ve beraberlik içerisinde, kesintisiz olarak elde etmektedir. Ne mutlu bize ki Atatürk’ün bizlere mirasını bugün büyük bir onurla koruyor ve onu geleceğe taşıyabilmek adına var gücümüzle çalışıyoruz. Yeni nesiller yetiştirme gayreti içerisinde olan Gümüşhane Üniversitesi olarak Atatürk’ün bize miras bıraktığı Cumhuriyetimizin güçlenmesi için bu yolda yılmadan, yorulmadan çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. İnanıyoruz ki yetiştirdiğimiz her nesil bize miras olarak bırakılan Cumhuriyetin koruyucusu ve medeniyetin öncüsü olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle birlikte Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü silah arkadaşlarını ve vatan için mücadele veren tüm kahramanlarımızı bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”

AK PARTİ İL BAŞKANI AV. CELALETTİN KÖSE

"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 81. ölüm yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyorum.

Aziz Milletimizin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı zaferle sonuçlandıran Atatürk, millet iradesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak, yepyeni bir çığır açmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük ideali, temellerini attığı Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, milli birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartarak yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti gibi onurlu bir mirası bizlere bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, çalışma ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve saygıyla anıyor, Allah'tan rahmet diliyorum"

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ALİ ATEŞ

“Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu, Türk milletinin eşsiz evladı Mustafa Kemal Atatürk;

Sen ebedi istirahatinde rahat uyu. Çünkü ‘’En büyük eserim’’ dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir.

Aramızdan ayrılışının 81. Yılında Türk milletinin gönlünde ölümsüzleşen ulu önderimizi ve dava arkadaşlarını saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyoruz.  

Büyük liderler aramızdan ayrıldığında yas tutsakta onların fikirlerine saygı ve sadakat her daim ön planda olmaktadır.  Bu nedenle 10 Kasım tarihi bizim için hüzün ve yasın yanında Atatürk’ün ölümsüz fikirlerini yaşatmak ve onu anmak adına anlam dolu bir gündür.

‘’Türk milleti ve onun vatansever evlatları var olduğu sürece senin 1923 yılında yaktığın Cumhuriyet Meşalen sonsuza kadar yanacaktır. Cumhuriyetle beraber bize bıraktığın ilke ve inkılapların bizlere emanettir.  

Ne Mutlu Türküm Diyene” 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406