34 yaşındaki ebe Covid-19 kurbanı oldu

Gümüşhane Devlet Hastanesi'nde ebe olarak görev yapan 34 yaşındaki Duygu Ömrüuzun, Covid-19 nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Ömrüuzun’un doğumuna 3 hafta kalan bebeği ise sezaryenle kurtarıldı.

34 yaşındaki ebe Covid-19 kurbanı oldu

Gümüşhane Devlet Hastanesi'nde ebe olarak çalışan ve ikinci çocuğuna hamile olan Ömrüuzun, fenalaşınca Covid-19 şüphesiyle Ankara Şehir Hastanesinde tedavi altına alındı.

Doğumuna 3 hafta kaldığı öğrenilen ve Covid-19 test sonucu pozitif çıkan Ömrüuzun’un durumu ağırlaşınca yoğun bakım servisine kaldırılarak entübe edildi. Yapılan operasyonla karnındaki çocuğu sezaryenle alınan Ömrüuzun, daha sonra yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Ömrüuzun, memleketi Eskişehir'in Günyüzü ilçesinde toprağa verildi.

Yardımsever kişiliği, güleryüzü ile tanınan ve yaklaşık 9 ay karnında taşıdığı yavrusunu göremeden hayata veda eden Ömrüuzun’un sağlık camiasında derin bir üzüntüye neden oldu.

Gümüşhane İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, haberi kurumun sosyal medya hesabından duyurarak, “Gümüşhane Devlet hastanemizde Ebe olarak görev yapan, Duygu Ömrüuzun COVİD-19 nedeniyle tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi yoğun bakımında vermiş olduğu hayat mücadelesini maalesef kaybetmiştir. Rahmet-i Rahmana erişen merhumenin Cenazesi bugün Eskişehir'de toprağa verilecektir. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine sevenlerine ve sağlık camiamıza başsağlığı ve sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail HAYAL
İsmail HAYAL - 10 ay Önce

Rabbim kalan ömrünü yavrusiuna versin inşAllah. Mekanı Cennet olsun. Hz Ayşe annemize komşu olsun inşAllah.

Fazlı YALÇIN
Fazlı YALÇIN @İsmail HAYAL - 10 ay Önce

Allah gani gani rahmet eğlesin.Mekanı cennet olsun.Yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

SIRADAKİ HABER