Akçay’dan Gümüşhane Üniversitesine tebrik

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay, 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre Gümüşhane Üniversitesinin fakültelerde yüzde 96, yüksekokullarda ise yüzde 103'lük doluluk oranına ulaşmasının şehir ve Üniversite için çok önemli bir başarı olduğunu belirterek emeği geçen herkesi teşekkür etti.

Akçay’dan Gümüşhane Üniversitesine tebrik

Yaptığı açıklamada Gümüşhane Üniversitesinin yüksek oranda tercih edilen bir üniversite olmasının özverili çalışmalar sonucu elde edilen başarılar ve sunulan kaliteli eğitim hizmetinin bir göstergesi olduğunu kaydeden Akçay, elde edilen başarının gurur verici olduğunu ifade etti.

Gümüşhane’yi yüksek öğretimin için tercih eden tüm öğrencileri kentte ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını ifade eden Akçay, “Gümüşhane Üniversitemiz kurulduğu ilk andan itibaren göstermiş olduğu istikrarlı büyüme, sosyal ve kültürel alanlarda göstermiş olduğu gelişme, bilimsel çalışmalar ve yayınlanan makale sayıları gibi birçok alanda elde etmiş olduğu başarılar ile ülkemizde adından sıkça söz ettiren ve dünyada da bilinen bir kurum olmuştur. Tabi ki elde edilen bu başarıların ardında başta Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Halil İbrahim Zeybek olmak üzere değerli akademisyenlerimiz ve üniversitemizin çok kıymetli idari ve akademik kadromuzun özverili çalışmaları yer alıyor. Üniversitemiz tarafından elde edilen bu başarıyı Gümüşhaneliler olarak bizlerde desteklemeli, takdir etmeli ve şehrimize gelen tüm misafir öğrencilerimizi altın kalpli insanlarımıza yakışır şekilde konuk etmeliyiz. Şunu asla unutmayalım ki şehrimize eğitim göremeye gelen her öğrencimiz hem bizlere verilen bir emanet, hem de şehrimizin tanıtımı için gönüllü bir turizm elçisidir. Ben Gümüşhane Üniversitemiz tarafından elde edilen bu başarı grafiğinin her geçen gün daha da artacağına olan inancımı belirterek, Rektörümüz Prof.Dr.Halil İbrahim Zeybek, akademisyenlerimizi ve tüm idari ve kadromuzu tebrik ediyor  teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf sadık
yusuf sadık - 2 yıl Önce

SAyın Akçay ıo bende tebrik ediyorum. Gümüşhane Ün.versitesi Yaptırma Yaşatma derneği üyesi olarak innaınki coşuyoruz. Bu yıl ilk kez sınava girip Gümüşhane ÜĞniversitesi BİLGİSAYAR BÖLÜMÜNÜ tercih eden torunum SERDAR YUSUF sadık nasiip olursa kaydını yaptıracak. GÜ: ile övünüyoruz REKTÖR PROF. DR. Nihaat Zeybek i tebrik ve onunla iftihar ediyoruz,

SIRADAKİ HABER