Akçay’dan TKDK teşekkürü

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Gümüşhane İl Temsilciliği’nin açılması için resmi işlemlerin başladığı müjdesini aldıklarını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Akçay’dan TKDK teşekkürü

Gümüşhane Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Ahmet Mesut Kıraç, Gıda ve Yem Şube Müdürü Halil İbrahim Yılmaz’la GTSO’ya gerçekleştirdiği ziyarette TKDK Gümüşhane İl Temsilciliği’nin açılması için resmi sürecin başladığı bilgisini Akçay’la paylaştı.

Ziyaretin ardından yaptığı açıklamada yıllardır verilen mücadele sonucunda Gümüşhane’nin TKDK kapsamına alınarak il temsilciliği açılacağının sevincini paylaşan GTSO Başkanı İsmail Akçay, Gümüşhane’nin TKDK kapsamına alınması için birçok girişimde bulunduklarını gelinen süreçte resmi çalışmaların başlamasının çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

Gümüşhane’nin TKDK kapsamına alınması ve TKDK tarafından verilen desteklerden yararlanabilmesi için çok mücadele verdiklerini ifade eden Akçay, “Şehrimizin de şube mantığı ile TKDK kapsamına alınması için çalışmalara başlandığını biliyor ve yakından takip ediyordum. Fakat il müdürümüzün TKDK Gümüşhane İl Temsilciliği’nin açılması için resmi işlemlere başlandığını söylemesi beni ayrıca mutlu etti. TKDK Gümüşhane İl Temsilciliğimizin açılması şehrimize daha fazla Kırsal kalkınma programlarının uygulanmasına imkan sağlayacak ve önemli bir kaynağın şehrimize ulaşmasına imkan sağlayacak. Şehrimizin TKDK kapsamına alınması için vermiş olduğumuz mücadelede bizlere destek veren tüm milletvekillerimize, siyasi iradeye, her zaman desteğini gördüğümüz basın yayın organlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER