Aydoğan: Gümüşhane'yi Giresun’a bağlayan yollarda yıllardır çözülemeyen sorunlar var

CHP İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Turan Aydoğan, TBMM’de Gümüşhane'yi Giresun’a bağlayan yolların yıllardır çözülemeyen sorunları olduğunu dile getirerek sorunların çözümü için ilgililere çağrıda bulundu. 

Aydoğan: Gümüşhane'yi Giresun’a bağlayan yollarda yıllardır çözülemeyen sorunlar var

Harşit Vadisi Platformu üyeleri ve Gümüşhaneliler Kültür, Sanat Çevre ve Sosyal Dayanışma Derneği üyeleri ile Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Aydoğan, Gümüşhane'yi Giresun’a bağlayan yollarda yıllardır çözülemeyen sorunlar olduğunu belirterek sorunların çözüme ulaştırılmasını istedi.

“Bu yollardan hangisini seçerseniz seçin zorlu, konforsuz, tehlikeli bir yolculuk yapmış oluyorsunuz”

Giresun'a bağlı Çamoluk ve Gümüşhane'ye bağlı Şiran ilçeleri arasındaki D100 karayolunun tek şerit bir köprü ile birbirine bağlandığını ve bu köprüye halk arasında "Ecel Köprüsü" dendiğini kaydeden Aydoğan, “Büyük şehirlerden yöreye seyahat etmek isteyen insanların 3 alternatifleri var. Bunlardan bir tanesi Tirebolu-Kürtün yolu, ikincisi Şebinkarahisar-Alucra-Şiran istikameti, üçüncüsü ise Suşehri-Gölova-Seme deresi mevkii. Bu 3 yolun da kaderi aynı. Bu yollardan hangisini seçerseniz seçin zorlu, konforsuz, tehlikeli bir yolculuk yapmış oluyorsunuz. Burada her yıl ölümcül, büyük hasarlı kazalar yaşanıyor. Sürekli kaza olmasına rağmen kaldırım ve demir onarımı dışında bir düzenleme yapılmamış. Bu yol için çaba gösterin, bu yol için zaman ayırın, bu yol için kaynak ayırın, bu yol için birlikte enerji ayıralım ve bu yolu bu yıl içerisinde olgunlaştıralım” dedi.

Yine Giresun'un Tirebolu ilçesi ile Gümüşhane'nin Torul ilçesi arasındaki yolun da durumuna değinen Aydoğan, “Bu yol neden yapılmıyor? Nedir mesele? 21. yüzyılın Türkiye'sine yakışır bir durum değil, çözmeniz lazım” diye konuştu.

Gümüşhane ve Giresun STK’larının oluşturduğu Harşit Vadisi Platformu geçtiğimiz günlerde Gümüşhane-Tirebolu ve Gölova-Şiran karayoluyla ilgili sorunları CHP İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Av.Turan Aydoğan’a aktararak destek istemişti.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2023, 10:55

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan Musluoğlu
Hakan Musluoğlu - 1 yıl Önce

Sayın CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan hemşehrimizi bu sıkıntımızı dile getirmesinden dolayı tebrik ediyor, aynı hassasiyeti ilimizi temsil eden milletvekillerimizden de bekliyorum.

SIRADAKİ HABER