Azerbaycanlı öğrenciler kahvaltıda bir araya geldi

Gümüşhane Üniversitesi Azerbaycan Temsilcisi ve UCSAS Yurtdışı Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Aliyev tarafından organize edilen sabah kahvaltısında Azerbaycanlı öğrenciler Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ile bir araya geldi.

Azerbaycanlı öğrenciler kahvaltıda bir araya geldi

Üniversitemiz Kampüs içerisindeki kafeteryada gerçekleştirilen kahvaltı programı öncesinde öğrencilerle tanışıp sohbet eden Rektör Zeybek, üniversitede 184 Azerbaycanlı öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi.

Ülkelerin asıl zenginlik kaynaklarının yeraltı veya yerüstü kaynakları olmadığını belirten Rektör Zeybek, “Azerbaycan’ın da asıl zenginlik kaynağı petrolü, doğal gazı, altını değil sizlersiniz. Ülkelerin en önemli kaynakları beşerî sermayesi ve iyi eğitim görmüş kıymetli nüfusudur. Bu nedenle sizler de Üniversitemizde en iyi şekilde eğitim öğretim alacaksınız ve ülkenize döndüğünüzde çeşitli kurumlarda Azerbaycan Cumhuriyeti’nin kalkınması için gayret sarf edeceksiniz. Rektörlük olarak kapımız her zaman sizlere açık. Gümüşhane ilimiz Türkiye’nin en güzel illerinden bir tanesidir ve doğal çekiciliklere sahip bir topoğrafyası bulunmaktadır” dedi.

Azerbaycan ile tek millet iki devlet olduklarını vurgulayan Rektör Zeybek, “Bu ilişki sadece yakın döneme ait değil daha da eskiye dayanan kadim bir ilişkidir. Bugün burada sizlerle bizi buluşturduğu için öncelikle UCSAS Yurtdışı Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Aliyev’e, Uluslararası Öğrenci Koordinatörümüz Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ayyıldız’a, koordinatörlük çalışanlarımıza ve eşlik ettikleri için Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bayram Nazır’a, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürümüz Doç. Dr. Serhat Dağ’a, Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Selçuk Alemdağ’a, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Fatih Yalçın’a ve ÖSYM Koordinatörümüz Sultan Akyazı’ya katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER