Balonlar Ömer Asaf bebek için uçuruldu

Gümüşhane’nin 3 SMA savaşçısından birisi olan ve kampanyası geçtiğimiz haftalarda vatandaşların ve STK’ların yoğun gayretiyle tamamlanan Ömer Asaf Kara bebek için Şiran’da balon uçurma ve fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Balonlar Ömer Asaf bebek için uçuruldu

Ölümcül kas hastalığı olarak bilinen ve nadir görülen Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konulan Şiranlı Ömer Asaf Kara bebeğin tedavisi için başlatılan kampanyanın sona ermesinin ardından tören düzenlendi.

Şiran Belediye Başkanlığı önünde düzenlenen törene 15 Kasım’da bu hastalığın bilinen tek tedavisi olan “Zolgensma” adlı ilaç ve gen terapisi için Dubai’ye uçacak Ömer Asaf bebek sağlık sorunu yaşamamak için katılamadı.

Kampanyasını sürdüren gönüllüler ve hayırseverlerin katıldığı etkinlikte Belediye Başkanı Mutlu Özel, ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya, MÜSİAD Gümüşhane Başkanı Abdulbaki Kara, dernek başkanları ve yurt içi ve yurt dışından Ömer Asaf bebeğin kampanyasına destek olan gönüllüler konuşma yaparak emeği geçen herkese teşekkür etti.

Pasta kesiminin ardından yapılan duaya müteakip Türkiye’deki tüm SMA savaşçılarında olduğu gibi kampanyanın bitirilmesi nedeniyle yüzlerce balon özgürce uçmaları için gökyüzüne bırakıldı.

Etkinliğin sonunda ilçeye bağlı Günbatur köyü sınırlarında Orman İşletme Şefliğine ait olan arazide oluşturulan" Ömer Asaf Hatıra Ormanı"na fidan dikimi gerçekleşti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER