Başkan adayı Sarı’dan Şoförler Odasına sitem

Gümüşhane Şoförler ve Otomobilciler Odası başkan adayı Ekrem Sarı, mevcut oda yönetimini eleştirerek “Odamızın sakini değil sahibi olalım” dedi.

Başkan adayı Sarı’dan Şoförler Odasına sitem

Yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde yerel haberlerde İl Trafik Komisyonu kararlarının yer aldığını hatırlatan Sarı, alınan kararların birçoğunun şoför camiası için eksik kararlar içerdiğini savunarak, “İl Trafik komisyonunda alınan kararlara Gümüşhane Şoförler ve Otomobilciler odası başkanı okumadan imza attığı kanısındayım. Kararlarda öğrenci servisi yapan arkadaşların kanayan yarası olan ve değişen servis yönetmeliğinde ki değişimleri görmezlikten gelip sadece ‘’Şehir içi yolcu taşımacılığı ‘’ ibaresini düşerek alınan kararda Servisleri ve köy minibüslerini kapsam dışı bırakmış ve karardan faydalanılmaması sağlanmıştır. Öğrenci servisi yapan ve Pandemi süresince kontak açmayan Şoför esnafımıza sezonun başından beri koltuk sensörü zorunluluğu getirilmiş ve bölgede bu işlemi hazırdaki araçlara uygulayan olmadığından dolayı ilimizden Gaziantep’e gidip sensör taktıran arkadaşlarımız vardır. Peki sensör gerekliliği bir kez daha gözden geçirmesi gerekmez miydi? Zaten öğrenci servisi yapan tüm araçlarda rehber personel bulunduruluyor. Alınan kararda da bu durum uzatılabilirdi” dedi.

Diğer bir konunun da Gümüşhane Belediyesi tarafından verilen “durak izin belgesi” olduğunu kaydeden Sarı, “Şehir merkezinden hareket eden köy minibüslerinin ve personel servislerinin durak yerleri Belediyenin inisiyatifinde ve bilinçsizce değiştirilmesi konusudur. Gümüşhane Belediyesi yetkililerinin kendi deyimi ile yukarı bölgeye çalışan ve aşağı bölgeye çalışan araçlar diye ayrım yapılmış, Aşağı bölgeye çalışan araçlar için eski mezbahane önü, yukarı bölgeye çalışan araçlara ise Akçakale bölgesinde durak yeri gösterileceğidir. Bu durumda musalla vadisine çalışan bir araç yahut tam tersi Sobran vadisine çalışan bir araç hiçbir şekilde şehir merkezini kullanamayacaktır. Kullanması durumunda güzergâh ihlali yapmış ve yasal suç işleyecektir. Yetkililerle yapmış olduğum görüşmelerde durakları tam tersini yapıp şehir merkezini her iki bölgenin de kullanmasını talep etmeme rağmen yetkililer ısrarla kendi fikrini savunup şoför esnafını bilinçsizce suç işlemeye yönlendirmektedirler” diye konuştu.

Gümüşhane’de şoför esnafının neden her sorununu kendi odası yerine farklı odalarda aradığını sorgulayan Sarı, “Bu değerli odamızın yetkilileri nerededir. Odamızın sakini değil sahibi olalım” diyerek sözlerini sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER