Bektaş’tan çifte standart iddiası

Gümüşhane Kahveciler, Otelciler, Lokantacılar ve İşçileri Odası Başkanı İbrahim Bektaş, Gümüşhane Belediyesi tarafından kent merkezindeki kaldırım işgallerinin kaldırılmasına yönelik yapılan çalışmada çifte standart uygulandığını öne sürerek uygulamayı eleştirdi. 

Bektaş’tan çifte standart iddiası

15 Temmuz Zafer Meydanı’nda düzenlediği basın açıklamasında konuşan Bektaş, Gümüşhane Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaların esnafa eşit şekilde uygulanmadığını iddia ederek uygulamayı eleştirdi. 

Mevcut uygulamanın sadece çay ocağı işletmecilerinin kaldırım işgaline son verdiğini belirten Bektaş, Gümüşhane Belediyesi’nin her esnafa eşit şekilde yaklaşması gerektiğini aksi takdirde yarından itibaren masa ve sandalyeleri tekrar caddelere koyacaklarını söyledi. 

“Biz de tepki olarak kuşburnu fabrikasını mı boykot edelim”

Yaptığı açıklamada Gümüşhane Belediyesi’nin her esnafa eşit şekilde yaklaşması gerektiğinin altını çizen Bektaş, “Bizler oda olarak masa ve sandalyelerin kaldırılmasına itiraz etmiyoruz. İlk etapta bizler üyelerimizle birlikte Belediye Başkanı Ercan Çimen’e teşekkür ettik. Fakat 2 haftalık süreçte sabrettik ve sadece çay ocaklarına uygulanan bu haksız uygulamaya tepki göstermek için bu açıklamayı yapma kararı aldık. Tarım İl Müdürlüğü önünden Bağlarbaşı mevkiine kadar olan bölümde çay ocakları dışında hangi esnaf bu uygulamaya tabi tutuluyor bakmak lazım. Elimizde resimler var. Gün boyu resim mi çekelim. Sema Doğan Yaşam Alanı gibi güzel bir alanımız var orada nahoş görüntüler var aileler gitmiyor mu oraya? Siyasetin malzemesi insan, seçim zamanı çay ocaklarına geldikleri zaman bu uygulama nedeniyle hangi çay ocağına girecekler. Bizim elimizde bir tane kuşburnu fabrikası var, bütün esnafımız bu konuda fabrikanın malzemesini satıyor. Şimdi biz de tepki olarak kuşburnu fabrikasını mı boykot edelim? Ahlaksız hiçbir davranışı biz tasvip etmiyoruz, onaylamıyoruz. Çay ocakları kimseden iş istemiyor, eleman bulup çalıştıramıyorsun lokantalarda olduğu gibi. Artık insanların boğazına geldi. Herkes çoluk çocuğunu bakıyor. Bizim bu konudaki tepkimiz bunadır. Eğer bir uygulama varsa tüm esnafa uygulanması gerekir. Biz herkese eşit olmasını istiyoruz ya tam kaldırılacak, kaldırılmazsa yarından itibaren masa ve sandalyeler caddeye inecek. Bundan sonrasını yetkililer düşünsün” dedi.

Açıklamanın ardından Bektaş ve esnaflar çay ocaklarında oturan vatandaşlara gül dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2022, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER