Bektaş’tan Koza Altın’a sert tepki

Gümüşhane Kahveciler, Otelciler, Lokantacılar ve İşçileri Odası Başkanı İbrahim Bektaş, Gümüşhane’nin kaymağını yiyen Koza Altın Madeninin çayını, şekerini ve nalbur malzemeleri gibi tüm malzemelerini il dışından aldığını iddia ederek bu durumu sert bir dille eleştirdi.

Bektaş’tan Koza Altın’a sert tepki

“Külfet bize, nimet il dışına mantığı bu şehre ihanettir”

Gümüşhane'nin kıymetli zenginliklerinin başında madenlerinin geldiğini belirten Bektaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Buradan elde edilen maddi imkânlardan bu şehrin esnafının en iyi seviyede yararlanması gerekir. Külfet bize, nimet il dışına mantığı bu şehre ihanettir” ifadelerini kullandı.

Maden firmasına “Eğer Gümüşhane’nin kaymağını yiyorsan bundan Gümüşhane’ye de vermek zorundasın” sözleriyle seslenen Bektaş, kentteki esnafları temsil eden oda başkanları olarak bu durumu kabullenemediklerini söyledi.

“Malzeme teminlerinin il dışından yapılması buradaki maliyetlerin daha yüksek olmasında değil siyasi sebeplerdendir”

Koza Maden’e kayyum atanmasının siyasi olduğunu ve Gümüşhane’nin de siyasetin kalesi olduğunu ifade eden Bektaş, “Siyaseten bu konuyu çözemezlerse o da bu siyaset anlayışının eksikliğidir. Malzeme teminlerinin il dışından yapılması buradaki maliyetlerin daha yüksek olmasında değil siyasi sebeplerdendir. AK Parti Gümüşhane İl Başkanımız ve Milletvekillerimizden bu konuyla ilgili yaptırım yapmalarını talep ediyoruz. Gerekeni yapacaklarına karşı da inancımız tamdır. Biz burada siyaset karşısında susarsak olmaz. Oyları takır takır alıyorlar peki Gümüşhane esnafına sıra gelince ne yapıyorlar. Son 4 yıl içerisinde ne yapıldı? Hiçbir şey yapılmadı. Bakanlar tören yaptıkları gibi gösterdikleri özel ilgiyi biraz da Gümüşhane esnafına ve insanına göstersinler” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ünal TİRYAKİOĞLU
Ünal TİRYAKİOĞLU - 1 yıl Önce

alımdan sorumlu nereli acaba

Emin Mutlu
Emin Mutlu - 1 yıl Önce

Uygun bir tarife ile satış yapılabilir. Ben Köse'nin bir köyündenim. Genelde esnafın şehirden gelenlere pahalı satış yaptığı bir düşünce mevcut. İnsan hayatını devam ettirmek için yöresine her türlü katkıyı yapmak zorundadır.

SIRADAKİ HABER