banner522

Belediye’den imar barışı istişaresi

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 31 Ekim’de sona erecek olan İmar Barışı uygulamasıyla ilgili vatandaşlarla istişare toplantısı düzenledi.

Belediye’den imar barışı istişaresi

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 31 Ekim’de sona erecek olan İmar Barışı uygulamasıyla ilgili vatandaşlarla istişare toplantısı düzenledi.

Belediye Başkanlığının üst katında bulunan konferans salonunda düzenlenen toplantıda imar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapılara verilecek yapı kayıt belgesiyle vatandaşın imar sorunlarını çözmeyi amaçlayan “İmar Barışı” uygulamasıyla ilgili yapılması gereken işlemler hakkında bilgi verildi.

Hasanbey Mahallesi Gümüşkent semti ve diğer mahallelerde bulunan vatandaşlara yönelik düzenlenen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Ercan Çimen, İmar Barışı uygulamasının vatandaşların mağduriyet durumunu ortadan kaldırmayı amaçladığını söyledi.

Başkan Çimen, “İmara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılacaktır. Vatandaşlarımız belediyemize müracaat edebilecekler. İmar Barışı uygulaması 8 Haziran’da başlayıp 31 Ekim’de bitiyor. Bu tür durumda olan yapı sahiplerinin bu uygulamaya e-devlet sistemi üzerinden 7 gün 24 saat başvuru yapabilecek veya belediyemize gelerek Şehircilik ve İmar Müdürlüğüne gelerek yardım alabilecekler. İmar barış çalışması sayesinde vatandaşlarımızın yıllardır olan sorununu çözecek ve imar barışı yapılan bölgelerimiz şehrimize zaman geçtikçe güzellik katacak. Bu konuyla ilgili merak ettiğiniz her şeyi e-devlet sistemine girerek veya belediyemiz Şehircilik ve İmar Müdürlüğüne gelerek ulaşamadığınız bilgileri bizzat birimde çalışan personelimizden alabilirsiniz’’ diye konuştu.

Toplantıya katılan Belediye Şehircilik ve İmar Müdürü Recep Özdener ise katılımcılara düzenlemenin içeriği, düzenlemeden kimlerin faydalanabileceği ve nasıl başvuru yapılabileceği hakkında sunum yaptı, katılımcılardan gelen sorulara yanıt verdi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Garip gamzede
Garip gamzede - 9 ay Önce

Soyadı "barış" olan Vergi ve İmar ikizlerinin seveni,sevineni az değil.Yegane eksileri olan "gayri meşru"(meşru olmayış) handikaplarını bertaraf için makyajla çirkinlik örter gibi,bir takım hamleler yapılıyor:İstişare,bilgilendirme toplantıları,yeni kostüm giyindirmeler....boşuna:Çünkü"Kral çıplak!" demegojiye,allayıp-pullamağa gerek yok,,bedelli askerlik" de eklenirse,KAÇAK ların altın mevsimi olan süreç için,Mecelle"nin:"Zaruretler memnu olan şeyleri mübah kılar"hükmünü hatırlamak yeter.Gerisi laf-ı güzaf.

Dertli dolap
Dertli dolap - 9 ay Önce

Kavramlar amuda kalktı.Mahalli deyimle "her şey tepe takla" "Barış"a da takla attırılıyor epeydir :Vergi kaçıranlar,kara para aklayanlar için at bi takla,al sana "vergi barışı",kaçak yapılaşmada 5. taklayı izliyoruz,dürüst vatandaşlar,"vay benim köse sakalım" diye yüzünü yırtıyor."Ahlaksız ticaret,emeksiz zenginlik"in de dahil olduğu kara liste yapan Gandhi bu günleri görerek mi tarihe not düşmüştü?Ve "bedelli"ile seriyi şimdilik tamamlayalım.Ucu açık kalsın,yeni türevler gelebilir.

SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

banner524

banner525

Yandex.Metrica