Bostancı o karar için teşekkür etti

Gümüşhane Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı Leyla Bostancı, İçişleri Bakanlığı’nın tam kapanma sürecinde zincir marketlerde zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamı dışındaki ürünlerin satışını engellemesi nedeniyle yetkililere teşekkür etti.

Bostancı o karar için teşekkür etti

Gümüşhane Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı Leyla Bostancı, İçişleri Bakanlığı’nın tam kapanma sürecinde zincir marketlerde zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamı dışındaki ürünlerin satışını engellemesi nedeniyle yetkililere teşekkür etti.

İçişleri Bakanlığı’nın haksız rekabete dur dediğini kaydeden Başkan Bostancı, “Çabamız, gayretimiz, mücadelemiz hep esnafımız için. Zor günler geçiren yerel esnaf ayakta kalma mücadelesi veriyor. 17 günlük kapanma sürecinde kırtasiyeler, ayakkabıcılar, züccaciyeciler, konfeksiyoncular, hırdavatçılar, elektronikçiler, beyaz eşyacılar, otomotiv ürünü satan sektörler kapalıyken bu ürünlerin hepsinin satıldığı ana faaliyeti aslında gıda ürünü satması gereken zincir marketlerin açık olması ve bu ürünleri satması kapalı olan esnafımız için ciddi haksızlıktır. Önümüz bayram. Hazır giyim ve benzeri iş yerleri kapalı fakat birçok esnafımız bayram hazırlığı yapmış karşılığında çek senet gibi ödeme yöntemlerini kullanmış en azından azda olsun evine ekmek götürme mücadelesine girmiştir. Ürünlerini satım gerekli ödemesini yapabilirim diye planlamıştır fakat tam kapanma gelince haliyle yapmış olduğu bayram hazırlıkları elinde kaldı. Ama ne yazık ki ulusal marketler ürün yelpazesinde sınır tanımıyor. Birçok meslek kolları kapalıyken ulusallarda hazır giyimden, ayakkabıdan, mobilyadan tutun her ürün mevcut. Bu haksız rekabettir ticaret anlayışına sığmaz ama. Çok şükür ki sesimizi duyurabildik. 07/05/2021 tarihi itibari ile İçişleri Bakanlığımız tarafından zincir marketler vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürünün satışını yapamayacak. Bu kararı alan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Ticaret Bakanımız Mehmet Muş’a, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’e, Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Necmettin Erkan’a, Türkiye genelinde gerekli mücadeleyi veren meslek odası başkanlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
M.Gürhan KAYAALP- AKADEMİ KIRT.FOT.MERK.
M.Gürhan KAYAALP- AKADEMİ KIRT.FOT.MERK. - 1 ay Önce

Azmin sonu zaferle bitti. Teşekkürler başkanım . İnşAllah sürekli bu karar geçerli olur .
Çünkü ;saç kesme berberin, hırdavat nalburun, eğitim ofis ürünleri kırtasiyecinin , et tavuk kasabın ,
tuhaafiye züccaciyenin ,ayakkabı ayakkabıcının...vs. işi .
sizlere ve yetkililere tekrar teşekkürler ederiz .
Bağlarbaşı mahallesi esnafı adına.

SIRADAKİ HABER