Canlı yaşam mücadelesini kaybetti

İstanbul İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Canlı, yeni tip koronavirüs hastalığı (Covid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Canlı yaşam mücadelesini kaybetti

İstanbul İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Canlı, yeni tip koronavirüs hastalığı (Covid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde Covid-19 tanısıyla tedavi altına alınan Canlı, yoğun bakım servisinde tedavi görüyordu.

Yapılan tüm müdahalelere ve yoğun tedaviye rağmen kurtarılamayan Canlı, bugün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Gümüşhane eski milletvekili ve eski Belediye Başkanı hemşehrimiz Mustafa Canlı’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Canlı’nın cenaze töreniyle ilgili bilgileri ilerleyen saatlerde sitemizden duyuracağız.

Mustafa Canlı kimdir?

Mustafa Canlı, 25 Mayıs 1962 tarihinde Gümüşhane Yukarı Alıçlı Köyü'nde doğdu. İlköğrenimini kendi köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümüşhane'de tamamladı.1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü kazandı. 1983 yılında elektrik mühendisi ünvanı ile mezun oldu.

1983 yılında Trabzon TEK Kuzeydoğu Anadolu İşletme Grup Müdürlüğü'nde elektrik mühendisi olarak kamu görevine başladı.

1989 yılında Gümüşhane TEK Teknik Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevi 1995 yılına kadar başarıyla sürdürdü.

1995 yılında Çorum TEDAŞ Müessese Müdürlüğü görevine atandı. 1999 yılında Belediye Başkan Adayı olabilmek için görevinden istifa etti. Bu görev esnasında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Çorum Valiliği ve diğer kuruluşlar tarafından birçok kez ödüllendirildi.

Çorum Spor Yönetim Kurulu Üyeliği'nin yanı sıra Mali Komisyon Başkanlığı'nı yaptı. TEDAŞ Çorum gücü Spor Kulübünü kurarak Yönetim Kurulu başkanlığını yaptı. Amatör sporun gelişmesinde katkılar sağladı.
18 Nisan 1999 yılı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi. 1999 ile 2014 yılları arasında üç dönem Gümüşhane Belediye Başkanlığı görevini başarı ile sürdürdü.
1999-2004 yılları arası Gümüşhane spor kulüp Başkanlığı görevinde bulundu.
2006 yılında Anadolu Üniversitesi, İşletme Fakültesinden ön lisans eğitimini tamamladı.
Belediye Başkanlığı görev sürecinde, Karadeniz Belediyeler Birliği’nde uzun süre encümen üyeliği görevinde bulundu ayrıca şehrin ihtiyacı olan Atık su arıtma tesisi ve Katı atık tesislerinin projelendirilmesini, bitirilmesini ve devreye alınmasını sağladı.
2015 yılında yapılan Genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisinden 25.Dönem Milletvekili olarak seçildi.

Mustafa Canlı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı oldu. Mustafa Canlı 07 Ağustos 2019 tarihinden itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSTAÇ AŞ Genel Müdürü olarak görevini yürütmektedir.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2020, 23:20

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
İSMAİL HAYAL
İSMAİL HAYAL - 4 ay Önce

Gümüşhane çok öenmli bir ismini, değerli bir evladını kaybetti. Acımız sonsuz, yüreğimiz yaralı. Biz razı idik Rabbim'de razı olsun inşAllah. Mekanı ve makamı Cennet olsun.

Hasan Salih Korkut
Hasan Salih Korkut - 4 ay Önce

Birer birer Atlarına binip çekip giden, o güzel insanlardan... Allah gani gani rahmet eylesin.

A ALKAN
A ALKAN - 4 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Ekrem Eylenoğlu
Ekrem Eylenoğlu - 4 ay Önce

GÜMÜŞHANE NİN GELMİŞ GEÇMİŞ EN MÜTEVAZİ VE ŞAHSIMDA EN DEĞERLİ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MUSTAFA CANLI, ALLAH SANA RAHMETİYLE,CENNETİYLE VE CEMALİYLE MUAMELE ETSİN, MEKANIN CENNET OLSUN. PEYGAMBER EFENDİMİZ KOMŞUN OLSUN. AİLENE ALLAH'TAN SABRI CELİL NİYAZ EDİYORUM. BİR ANKARALI OLARAK SENİ TANIMAKTAN VE TANIŞMIŞ OLMAKTAN GURURLUYUM. GÜZEL İNSAN GÜMÜŞHANE'DE UNUTULMAYACAK GÖNÜL ADAMLARINDAN SIN....

Sami KOVANCI.
Sami KOVANCI. - 4 ay Önce

Bu dünyadan ve Gümüşhane den bir Mustafa CANLI geldi ve geçti, Mütevazi kişiliği, Doğru, dürüst, çalışkan, ve sempatik kişiliği ile gönüllere taht kurdu, Bir Adnan Kahveci, Bir Recep Yazıcıoğlu ekolün de TEK ve TEDAŞ, Belediye Başkanlığı ve İBB deki Çalışmaların da Ülkemize ve Gümüşhane ye çok güzel hizmetlerde bulundu. Bir Ordulu olarak tanımaktan ve dost olmaktan büyük bir onur duyduğum Mustafa abime Cenab-ı Allahtan rahmet, Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum , Mekanı cennet olsun.

Yücel OKUTAN
Yücel OKUTAN - 4 ay Önce

Adam gibi adam derlerya hah işte onlardan biri Mustafa CANLI idi. Ruhu şad olsun. Rahmet rahmet rahmet

Reyhan SALANTUR
Reyhan SALANTUR - 4 ay Önce

ALLAH RAHMET ETSİN MEKANI CENNET OLSUN YAKINLARINA SABIR VERSİN

Salih b
Salih b - 4 ay Önce

Allah mekanını cennet eylesin memleket bir değeri ni daha Kaybetti


SIRADAKİ HABER