Çaylar ve gözlemeler Yunus Emre bebek için satılacak

Gümüşhane’de Pazar günü Nostalji Çay Evinde satılacak çaylar ve Gümüş Doğan tarafından yapılacak gözlemelerin tüm geliri SMA Tip 1 hastası 6 aylık Yunus Emre Kaçan’ın tedavisi için bağışlanacak.

Çaylar ve gözlemeler Yunus Emre bebek için satılacak

Gümüşhane’de ölümcül kas hastalığı olan SMA Tip-1 nedeniyle zor günler geçiren ve zamanı giderek daralan 6 aylık Yunus Emre Kaçan bebek için toplumun her kesiminden destek yağmaya devam ediyor.

Bakımı çok zahmetli ve tedavisi çok pahalı olan hastalıkla mücadele eden Yunus Emre bebek, daha 2 aylıkken elleri içeri çekildi ve göğüs kafesi çöktü. Hastalığın pençesinde makinelere bağlı yaşamını sürdüren Yunus Emre bebeğin tedavisi ve diğer masrafları için bugünkü kurla gerekli olan 31,5 milyon TL’nin toplanması için gerek kurumsal gerek bireysel olarak farkındalık etkinlikleri devam ediyor.

Ölümcül kas hastalığı olarak da bilinen ve nadir görülen Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konulan 6 aylık Yunus Emre Kaçan’a destek olmak için bu kez Karaer Mahallesi Zafer Caddesinde faaliyet gösteren Nostalji Çay Evinde Gümüş Doğan Yöresel Ürünler firması işbirliğinde Pazar günü yapılacak gözlemeler ve satılacak çayların tamamından elde edilen gelir Yunus Emre’ye bağışlanacak.

Nostalji Çay Ocağı sahibi Semih Aslan, duygularını şu sözlerle ifade etti: “Yunus Emre kardeşimiz için kumbaralarla yardım toplandığını gördüm ve çok etkilendim. Haberler de de kentte herkesin Yunus Emre için karınca misali birşeyler yapmak istediğini görünce bende bu bağlamda ne yapabileceğimi düşündüm. 7 Ağustos Pazar günü festivalin son günü olduğu için o günkü çay satışlarımızın tamamını Yunus Emre kardeşimize bağışlayacağız. Bu şekilde hem kamuoyunda hem de esnaf arkadaşlarımız arasında bir farkındalık oluşmasını, bu zincire bir katkımız olmasını istedim. Yunus Emre kardeşimize nefes olmak istedik. Gümüşhane’nin altın kalpli yardımsever insanlarını 7 Ağustos günü Yunus Emre’ye nefes olmak için Nostalji Çay Evine davet ediyorum.”

Yunus Emre bebek için hem yurt içinde hem de yurt dışında başlatılan kampanya için yurtiçinden TL hesabı için Ziraat Bankası Gümüşhane şubesinde açılan TR60 0001 0090 1022 4526 2050 01, Dolar bağışı için TR76 0001 0090 1022 4526 2050 04 ve EURO bağışı için TR33 0001 0090 1022 4526 2050 02 ibanlarına, yurtdışından bağış yapmak isteyenler için Alıcı : SMA KIDS  NL56BUNQ2070504409 ve SWIFT / BIC CODU BUNQNL2A numaralı hesaplara bağışta bulunabilirsiniz.

Bu hastalığın tedavisi yalnızca ABD ve Dubai’de “Zolgensma” adı verilen gen terapisiyle yapılabiliyor. Yunus Emre bebek için Dubai’de süreç başlatıldı fakat bu ilacın fiyatı oldukça yüksek bir tutarda. Yaklaşık 2 milyon dolarlık ilaç masrafı için bağışlanacak her kuruş yaşam mücadelesi veren bebeğimize nefes olacak. Hep birlikte yavrumuzu anne babasının kucağına bağışlayalım, ikinci kez evlat acısı yaşamalarına izin vermeyelim. Zaman, en büyük düşmanımız. 

Ülke genelinde resmi kayıtlara göre yaşayan 500 bin Gümüşhaneliden 250 bini 150 TL bağışlasa 6 aylık Yunus Emre kurtulacak.

Türk Telekom ve Vodafone kullanıcıları YUNUS yazıp 6729’a göndererek 20 TL bağışta bulunabiliyor.

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER