Çocuklar Yunus Emre tedavi olsun diye ata bindi

Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, kampanyası yüzde 80 seviyesine ulaşan SMA’lı Yunus Emre Kaçan bebek için at binme etkinliği düzenledi. Etkinlikte 11 bin 700 TL gelir elde edilerek kampanya hesaplarına aktarıldı.

Çocuklar Yunus Emre tedavi olsun diye ata bindi

15 Temmuz Zafer Meydanında karnelerini alan ve yarıyıl tatiline giren çocuklara yönelik yapılan etkinlikte 530 çocuk ailesiyle birlikte gelerek alanda bulunan atlara bindi, şeker ve balon hediyelerini aldı, yüz boyası yaptırdı, büyükler ise hazırlanan kermesten yiyecek ve tatlılar satın aldı.

Sıcak havanın da etkisiyle şenlik havasında geçen etkinlikten elde edilen 11 bin 700 TL 1 yaşındaki Yunus Emre bebeğin yüzde 80 seviyesine ulaşan Valilik onaylı kampanya hesaplarına aktarıldı. 

Etkinlikte ayrıca vatandaşlardan birisi kampanyaya kulağındaki altın küpelerini hediye ederken, iki kız çocuğu da evde topladıkları kumbaralarını getirerek destek oldu.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Ülkü Ocakları İl Başkanı Serkan Alp, “At Binme Etkinliğimize katılan çocuklarımızın yüzlerinde gördüğümüz mutluluk görülmeye değerdi. Gördük ki birçok çocuğumuzun hayaliymiş at binip gezmek. Etkinliğimize yoğun ilgi vardı 530 çocuk ve ailesini ağırladık. Hepsine şeker ve balon verildi. İsteyen aileler yüz boyası yaptırdı çocuklarına ve şenlik havasında geçti. Çocuklar mutlu, aileler mutlu ve bunu görünce bizler de onların mutluluğuna ortak olduk. Duygusal anlara da şahit olduk. Çocuklar Yunus Emre bebeğimiz için evlerinden kumbaralarını getirdiler. Bir teyzemiz de kulağından küpelerini çıkartıp verdi. Herkes el birliği ile elinden ne geliyorsa kermes için hazırlayıp getirdi. Derken küpeler hariç 11 bin 700 TL gibi bir tutar toplandı ve kampanyaya aktarıldı. Bu süreçte at sahipleri Burak Özdamar, Cemal Özdamar, Yalçın Ertekin'e ayrıca teşekkür ederim. Ve en büyük teşekkürü de yoğun ilgi gösteren halkımıza ediyoruz” dedi.

Bakımı çok zahmetli ve tedavisi çok pahalı olan hastalıkla mücadele eden Yunus Emre bebek, daha 2 aylıkken elleri içeri çekildi ve göğüs kafesi çöktü. Hastalığın pençesinde makinelere bağlı yaşamını sürdüren Yunus Emre bebeğin tedavisi ve diğer masrafları için bugünkü kurla gerekli olan 37,5 milyon TL’nin toplanması için gerek kurumsal gerek bireysel olarak farkındalık etkinlikleri devam ediyor.

Ölümcül kas hastalığı olarak da bilinen ve nadir görülen Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konulan 1 yaşındaki Yunus Emre bebek için hem yurt içinde hem de yurt dışında başlatılan kampanyada yurtiçinden TL hesabı için Ziraat Bankası Gümüşhane şubesinde açılan TR60 0001 0090 1022 4526 2050 01, Dolar bağışı için TR76 0001 0090 1022 4526 2050 04 ve EURO bağışı için TR33 0001 0090 1022 4526 2050 02 ibanlarına, yurtdışından bağış yapmak isteyenler için Alıcı : SMA KIDS  NL56BUNQ2070504409 ve SWIFT / BIC CODU BUNQNL2A numaralı hesaplara bağışta bulunabilirsiniz.

Bu hastalığın tedavisi yalnızca ABD ve Dubai’de “Zolgensma” adı verilen gen terapisiyle yapılabiliyor. Yunus Emre bebek için Dubai’de süreç başlatıldı fakat bu ilacın fiyatı oldukça yüksek bir tutarda. Yaklaşık 2 milyon dolarlık ilaç masrafı için bağışlanacak her kuruş yaşam mücadelesi veren bebeğimize nefes olacak. Hep birlikte yavrumuzu anne babasının kucağına bağışlayalım, ikinci kez evlat acısı yaşamalarına izin vermeyelim. Zaman, en büyük düşmanımız. 

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone kullanıcıları YUNUS yazıp 6729’a göndererek 20 TL bağışta bulunabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2023, 20:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER